Geri Dön

Seyhan’da açık havada 'sanat' keyfi

Seyhan’da açık havada 'sanat' keyfi

Seyhan’da açık havada 'sanat' keyfi

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediyesi Kültür Müdürlüğü'nce başlatılan mahallelerde sinema günleri ve tiyatro gösterimleri Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde ve Sarıhamzalı Mahallesi’nde sürüyor. Gösterimler Eylül ayına kadar devam edecek. 
Seyhan Belediyesince gerçekleştirilen açık havada sanat etkinlikleri kapsamında sinema günleri pandeminin ardından yeniden başladı. Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen “Neredesin Firuze” isimli filmin gösterimine halkın ilgisi yoğun oldu. Gazoz ve çerez ikramıyla nostaljik “Açık Hava Sinema” günlerini anımsatan sinema gösteriminde halk serin havada film izleme keyfi yaşadı.  Sarıhamzalı Mahallesi’nde gerçekleştirilen sinema günlerinde de “Selvi Boylum Al Yazmalım” filminin gösterimi yapıldı. Gazoz- çerez eşliğinde film izleme keyfi yaşayan Sarıhamzalı Mahalle sakinleri güzel bir Adana akşamı geçirme imkanı buldu. Maske ile sosyal mesafe kurallarının dikkate alındığı ve halkın ateşinin ölçülerek alana alındığı sinema gösteriminin ilkine Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay da katılarak halkla birlikte film izledi.
Sinema günlerinde, halkın büyük ilgisini çeken ve gişe yapmış 'Babam ve Oğlum', 'Neredesin Firuze', 'Vizontele', 'Gönül Yarası', 'Selvi Boylum Al Yazmalım' gibi filmlerin gösterimleri yapılacak. Tiyatro oyunlarında ise, 'Mahallemizde düğün var', 'Karagöz öğreniyor' , 'Arı Maya', 'Mutluluk oyunu', 'Miktop avcıları', 'Kuklacı dükkanı' gibi oyunlar sahnelenecek. Sanat etkinlikleri kapsamında Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçılarının sahnelediği oyunlara da yer verilecek. Sinema gösterimleri Eylül ayına kadar mahallelerdeki semt pazarlarında halka açık ve ücretsiz gerçekleştirilecek.  

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber