Geri Dön
MerkezSeyhan'dan 'Kapımız Açık' kampanyası

Seyhan'dan 'Kapımız Açık' kampanyası

Seyhan'dan 'Kapımız Açık' kampanyası

Seyhan'dan 'Kapımız Açık' kampanyası

ADANA,(DHA)- ADANA'nın Seyhan Belediyesi, kış mevsiminin kendini iyice hissettirdiği bugünlerde, ekonomik ve sosyal koşullar nedeniyle barınma imkanı olmayan vatandaşlar için 'Kapımız Açık' sloganıyla bir kampanya başlattı. Kampanyayla kış aylarının zor koşullarını hafifletebilmek için Adana’daki evsiz insanlara barınma, sıcak yemek, sağlık taraması, kişisel bakım hizmetleri ücretsiz olarak sunuluyor.
Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün 0322 432 43 74 nolu hattına gelen ihbarlar doğrultusunda sokakta yaşadığı tespit edilen kişi ve aileler otele yerleştirilerek, soğuk kış aylarını sıcak bir yuva ortamında geçirmeleri sağlanıyor. Günde üç öğün sıcak yemek desteği verilen evsiz vatandaşlar düzenli olarak sağlık taramasından geçirilerek, sağlık sorunu yaşayanlara ücretsiz tedavi olanağı sağlanıyor. Evsiz vatandaşların kışlık kıyafet ihtiyacı da Seyhan Dikimevi aracılığıyla karşılanırken, düzenli olarak kişisel bakım hizmetleri de yine Sosyal Yardım İşleri ekipleri tarafından sunuluyor.
"SEYHAN’DA HİÇ KİMSE SAHİPSİZ DEĞİL"
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir” sözünden hareketle kimsesiz ve sokakta yaşayan vatandaşlara sahip çıkmaya çalıştıklarını kaydeden Başkan Akay,  Adanalılara çağrıda bulundu. Akay, “Sokakta yaşayan yurttaşlarımıza sahip çıkmak belediyecilik anlayışımızın temel noktalarından biri. Hemşehrilerimiz barınma olanağı olmadığı için sokakta yaşayan kişi ve aileleri bize bildirebilir. Gelen her başvuruyu hızlıca değerlendirip soğuk kış aylarının zor koşullarını hafifletmeye çalışıyoruz. Seyhan’da hiç kimse sahipsiz değil. Bu zor günleri birlikte, dayanışma içinde, paylaşarak aşacağız” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber