Geri Dön

Seyhan’dan tarım işçilerine hijyen seti

Seyhan’dan tarım işçilerine hijyen seti

Seyhan’dan tarım işçilerine hijyen seti

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediyesi, çadırlarda kalan mevsimlik tarım işçilerine hijyen seti dağıttı.
Mevsimlik tarım işçilerine, farklı zamanlarda yaşamı kolaylaştıran destekler sunan Seyhan Belediyesi, Adana’da Covid’siz Tarımsal Üretim Sosyal Farkındalık Projesi kapsamında Zeytinli Mahallesi’ndeki mevsimlik tarım işçilerinin kaldığı çadırlarda bilgilendirme ve hijyen seti dağıtımı yaptı. Etkinliğe Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay da katıldı. Mahalle Muhtarı Cevdet Koç’un da hazır bulunduğu ziyarette mevsimlik tarım işçileri sorunlarını anlattı. İşlerinde kolaylıklar dileyen Başkan Akay,  yaşamları çok normal seyreden insanların bile sıkıntı yaşadığı bir dönemde geçici tarım işçilerinin zor şartlarda işlerini yapmalarının çok değerli olduğunu söyledi.
SORUNLARI EL BİRLİĞİYLE ÇÖZEBİLİRİZ
Mevsimlik tarım işçilerinin halkın sebze ve meyve ihtiyacını karşılarken büyük sıkıntılar yaşadığını anımsatan Başkan Akay şöyle konuştu:
“Mevsimlik tarım işçileri açık alanda çadır içinde yaşarken beslenme, ısınma, elektrik gibi temel ihtiyaçlar konusunda sorunlar yaşıyor. Bunun yanında yaşam şartları gereği, pandemide sosyal mesafeyi koruyamıyorlar. Bu konuda kamu kaynaklarının buraya aktarılması gerekiyor. Belediye olarak bunun bir bölümünü gerçekleştirmeye çalışıyoruz.  Yıllara dayalı bir sorun şimdi daha yoğun yaşanıyor. Bu sorunu da el birliğiyle çözebiliriz.”
Mevsimlik tarım işçilerinin pandemi hakkında bilgilendirilmesinin ardından Başkan Akay ailelere hijyen seti dağıtımını gerçekleştirdi. Zeytinli Mahalle Muhtarı Cevdet Koç ise Başkan Akay’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber