Geri Dön
MerkezSeyhan’ın sporcusu Avrupa üçüncüsü

Seyhan’ın sporcusu Avrupa üçüncüsü

Seyhan’ın sporcusu Avrupa üçüncüsü

Seyhan’ın sporcusu Avrupa üçüncüsü

ADANA,(DHA)- SEYHAN Belediyespor Kulübü sporcusu Atakan Mert Biçer Avrupa Gençler Satranç Şampiyonası'nda 16 Yaş Genel Kategorisi'nde Avrupa üçüncüsü oldu.
Avrupa Satranç Birliği tarafından Ankara'da gerçekleşen Avrupa Gençler Satranç Şampiyonası'nda Seyhan Belediyespor Satranç Takımı sporcusu Atakan Mert Biçer, 16 Yaş Genel Kategorisi'nde Avrupa üçüncüsü oldu. Atakan Mert Biçer, bu başarısıyla Seyhan’ın adını Türkiye ve Avrupa duyurmuş oldu.
Seyhan Belediyespor'un, atletizmde kadınlar kategorisinde Süper Lig'e yükselmesinin ardından satranç takımı sporcusu Atakan Mert Biçer'in de yaş kategorisinde Avrupa üçüncüsü olmasının kendilerini son derece mutlu ettiğini belirten Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, "Sportif anlamda gençlere verdiğimiz önemin karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerin yeteneklerini ortaya çıkarma konusunda fırsat verildiğinde neler yapabileceklerinin en güzel örneği Atakan Mert Biçer oldu. Bu başarı doğru yolda olduğumuzun göstergesidir. Genç sporcumuzu ve hocamızı kutluyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.
Seyhan Belediyespor Kulübü Satranç Takımı Antrenörü Demir Gündoğdu ise "Sporcumuz Atakan Mert Biçer çok iyi bir satranç oyuncusu. Daha iyi dereceler elde edeceğine inanıyorum. Bizlerden desteğini esirgemeyen Seyhan Belediye Başkanımız Akif Kemal Akay'a teşekkür ediyorum. Başkanımızın desteğiyle yetenekli sporcularımızı Adana ve ülke sporuna kazandırmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber