AdanaSİGORTA ACENTELERİ SORUNLARINI TARTIŞTI

SİGORTA ACENTELERİ SORUNLARINI TARTIŞTI

09.09.2015 - 13:17 | Son Güncellenme:

.

SİGORTA ACENTELERİ SORUNLARINI TARTIŞTI

Adana Sigorta Acenteleri Derneği (ADSAD) tarafından düzenlenen “sigorta sektörünün sorunları ve çözüm önerileri” toplantısı, Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) Başkanı Murat Büyükçelebi’nin de katılımıyla gerçekleşti.
Adana Ticaret Odası’nda gerçekleşen ve Adana Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Mehmet Hüviyetli ile Osmaniye Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Metin Sönmez ile çok sayıda sigorta acente yetkilisinin katıldığı toplantıda, TMSF’nin el koyduğu sigorta şirketi ve mağdur olan sigortalılar, özellikle artan trafik sigorta fiyatları ve sigorta şirketlerinin acentelere verilen komisyonların düşürülmesiyle ilgili konular ele alındı.
Adana’da birlik içinde çalışmak ve mücadele etme kararının alındığı toplantıda konuşan TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi, ”Türkiye’de sigorta sektöründe en büyük dağıtım kanalını acente örgütü oluşturuyor. Sigorta şirketlerinin bankalar, çağrı merkezleri, internet gibi alternatif dağıtım kanallarıyla sigorta satışını artırmaya çalıştığı günümüzde, acenteler halen tüketici gözünde önemini koruyor. Bireylerin sigorta ürünlerini alırken karşılarında, sigorta konusunda bilgili, güler yüzlü personelle muhatap olması yanında, 7/24 hizmet alabilecekleri yapılar olması sigorta konusunda da en büyük tercihi ‘acenteler’ yapıyor. Ancak, tüm bu önemine karşın, acentelerin sektörde hak ettiği yeri de aldığını söylemek zor” dedi.