Adıyaman Adıyaman'da sağlıkçılardan Filistin yararına kermes

Adıyaman'da sağlıkçılardan Filistin yararına kermes

29.12.2023 - 10:13 | Son Güncellenme:

Adıyaman'da sağlıkçılardan Filistin yararına kermes

Adıyamanda sağlıkçılardan Filistin yararına kermes

Mahir ALAN/ADIYAMAN, (DHA)-ADIYAMAN Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli sağlık çalışanları, İsrail’in saldırıları altındaki Gazze halkı için kermes düzenledi. 
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi servis sorumluları öncülüğünde başta Gazze’deki sağlık çalışanları olmak üzere halk için kermes gerçekleştirdi. Kermesin sonunda toplanan gelir Gazze’ye gönderilecek. Hastanenin bahçesinde düzenlenen kermese Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Şirik, AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Ziya Başaran, hastane yönetimi ile birim sorumluları ve sağlık çalışanları katıldı.
Başhekim Doç.Dr. Mehmet Şirik ve beraberindekiler, kermes için kurulan alanı gezerek sağlık çalışanlarından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başhekim Şirik, 7 Ekim’den bu yana Gazze’nin İsrail saldırıları altında olduğunu söyledi. Saldırılar nedeniyle çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini belirten Şirik, "İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarında en az 8 bin 800'ü çocuk, 6 bin 300'ü kadın olmak üzere, 21 bin 110 Filistinli öldürüldü, 55 bin 243 kişi de yaralandı. Filistin'&e yönelik iinsanlık dışı saldırılar nedeniyle başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere halkın bir nebze olsun yaralarına mehlem olmak için gelirini Türk Kızılay aracılığı ila aktaracağımız kermes düzenlendik" dedi.
FOTOĞRAFLI