Geri Dön

Besni Belediye Başkanı Öztürk, Ak Parti'ye katıldı

30 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nden Belediye Başkanı seçilen Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, düzenlenen törenle AK Parti’ye katıldı.

Besni Belediye Başkanı Öztürk, Ak Parti'ye katıldı

30 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nden Belediye Başkanı seçilen Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, düzenlenen törenle AK Parti’ye katıldı.
AK Parti Besni Seçim Merkezinde düzenlenen törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen, AK Parti Adıyaman Milletvekili adayları, Belde Belediye Başkanları, STK’lar, muhtarlar, çevre ilçelerden ve Besni’den partililer katıldı. İbrahim Öztürk’ün, AK Parti rozetini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül taktı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, muhalefet partilerinin seçim vaatlerini eleştirerek, "İbrahim Öztürk’ün yuvasına dönmesinden mutluyuz. 7 Haziran seçimlerinde eski ile yeni Türkiye oylanacak. Vatandaşlar parasını ödeyemediği takdirde hastanelerde rehin alınıyordu. Hiçbir insanın önemi yoktu. Hastanelerde ambulans yok, ambulans olsa şoför yok, şoför olsa, mazot yok. ’Mazotu doldurursan ambulansı göndeririz’ diyen bir Türkiye vardı. Bunların hepsini yaşadık. Bunları SSK Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu zamanında yaşadık. 1991’de SSK tam takır çalışıyordu, 1991’den 1999’a kadar Genel Müdür SSK’yı batırdı. Bir buçuk milyar borçla bıraktı gitti. Ya senin hayalin için bu ülkeyi biz sokakta mı bulduk. Sana bu millet 4 yıl değil, 4 gün bile iktidar vermez. Başbakan yapmaz. Çünkü sana 4 gün iktidar versek, birinci gün hastaneleri batırırsın, ikinci gün Kur’an kurslarını kapatırsın, üçüncü gün İmam Hatipleri kapatırsın, dördüncü günde kasayı boşaltır gidersin. Biz senin mazini biliyoruz, CHP’yi biliyoruz. Şimdi bol keseden atıyorlar. Bin 300 lira biri, diğeri bin 500, Haydar Baş çıkıyor diyor ki ’ben 5 bin lira vereceğim’. Milletle dalga geçiyorlar. Biz eski Türkiye’de gördük. Biz icraata bakarız. Onlar konuşur AK Parti yapar" dedi.
AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın ise, Besni’de ‘birlik’ dediğini belirterek, “Besni’nin birliği ve bütünlüğünün Türkiye’nin 2023 vizyonu adına bir umuttur. Besni çocuklarının geleceğini düşünüyor. Daha iyi, daha güçlü bir Türkiye hayal ediyor. İşte bunun için yeri geldiğinde nefsi ihtiraslarımızı bir kenara bırakabiliyoruz. Çünkü bu dava hepimizin ortak davası, bu dava her birimizin ayrı ayrı nefsimizin üstünde bir davadır. Yeri geldiği zaman nefsimizi bir tarafa bırakıp, toplumla bir arada, memleket adına, millet adına, hizmet siyaseti yapan AK Parti çatısı altında bu güzel birlikteliği sağlayabiliyoruz. İşte ilk günden beri aynı yola baş koyduğumuz, değerli başkanımızı şimdi aramızda görmek, birlikte hep beraber Besnililerle siyaset yapmanın onurunu yaşıyoruz” dedi.
Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ise, kısa süreliğine ayrı kaldığı partiye dönmenin mutluluğunu yaşadığını kaydetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘kutlu mirasına’ sahip çıkmanın önemli olduğuna işaret eden Öztürk, "Kaportamızın farklı olduğunu, içimizde hep AK Partili olduğumuzu her zaman söyledik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Usta’nın yanında olduk. Liderimiz Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlu mirasına sahip çıkmak için buradayız" şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber