Geri Dön
AmasyaAmasya’da emniyet kemeri denetimi yapıldı

Amasya’da emniyet kemeri denetimi yapıldı

Amasya’da emniyet kemeri denetimi yapıldı

Amasya’da emniyet kemeri denetimi yapıldı

Serap Şerife KARA/AMASYA,(DHA) – AMASYA’da ‘Bir Hareketine Bakar Hayat' projesi kapsamında Amasya-Suluova karayolunda emniyet kemeri denetimi yapıldı. Denetime katılan Vali Mustafa Masatlı, herkesin trafik kurallarına uyması gerektiğini belirtti.

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ve trafik güvenliğini artırmak için trafikte emniyet kemerinin önemini vurgulamak amacıyla hazırlanan ‘Bir Hareketine Bakar Hayat' projesi kapsamında Amasya’da denetimler yapıldı. Amasya-Suluova karayolundaki denetimlere katılan Vali Mustafa Masatlı, sürücülerle sohbet ederek, emniyet kemeri takmaları konusunda uyarıda bulundu.

‘KAYIPLARIMIZI EN AZA İNDİREBİLİRİZ’

Emniyet kemeri konusunda farkındalık oluşması için çaba sarf ettiklerini belirten Vali Masatlı, “Tüm yurdumuzda kazaların en aza indirilmesi ve olan kazalarda da yaralı ölümler başta olmak üzere maddi kayıpların en aza indirilmesi bakımından pek çok çalışma yürütülüyor. Bu bakımdan bugün de burada, özellikle emniyet kemeri konusuna vurgu yaparak, ‘Bir Hareketine Bakar Hayat’ mottosuyla bir takım faaliyetler yapıyoruz. Emniyet kemerinin trafik güvenliğinde ne kadar önemli olduğunu tüm dünyada ve ülkemizde yapılan araştırmalarda ispat edildi. Bizler de bugün örnek olarak şehrimizin giriş ve çıkışlarında trafik güvenliği bakımından emniyet kemeri kontrolü yapıyoruz. Vatandaşlarımıza, emniyet kemerinin önemi anlatıyoruz, farkındalık oluşması için de çaba sarf ediyoruz, hem de vatandaşlarımızın trafik güvenliği konusunda ellerinden ne geliyorsa emniyet kemeri ile ilgili kuralları kendilerine anlatıyoruz ve çevrelerindekilere de anlatmalarını istiyoruz. Bu yollarda hep beraber yaşıyoruz. Yani kaybedilen her can bizim canımız, yaralanan her insan bizim insanımız ve maddi hasarlı da olsa bütün araçlar bizim araçlarımız. Bu bakımdan kurallara harfiyen uyarak, kayıplarımızı en aza indirebiliriz” dedi.

‘KEMERİMİZİ HER ZAMAN TAKALIM’

Emniyet kemerini takan sürücülerden Murat Kayabaşı, emniyet kemerinin her zaman takılması gerektiğini ifade etti. Bir diğer araç sürücüsü Samet Şişli ise, “Olabildiğince çok dikkat etmeye çalışıyoruz. Kemerimizi sürekli takılı tutuyoruz. Allah kaza bela vermesin” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber