Geri Dön
AmasyaHer sabah yolunu gözleyen kedileri elleriyle besliyor

Her sabah yolunu gözleyen kedileri elleriyle besliyor

Her sabah yolunu gözleyen kedileri elleriyle besliyor

Her sabah yolunu gözleyen kedileri elleriyle besliyor

Serap Şerife KARA/AMASYA, (DHA) - AMASYA’da yaşayan Safiye Yağcıoğlu (52), 5 yıldır sokak kedilerini elleriyle besliyor. Her sabah elinde mama poşeti ile kedileri doyurmak için bütün mahalleyi gezen Yağcıoğlu, hayvan sevgisiyle örnek oluyor.

Kentte, her gün düzenli olarak aynı saatlerde evden çıkan Yağcıoğlu, önce kedileri besliyor ardından da duvarların üzerinde koyduğu kaplara su döküyor, hasta ve yaralı olan kedileri de tedavi edilmesi için veterinere götürüyor. 30’dan fazla kedi besleyen Safiye Yağcıoğlu, mahalle mahalle gezip  kedileri doyurmak için çaba harcıyor. 
‘AÇ KALMALARINA İÇİM EL VERMİYOR’
Sokakta 30’dan fazla kedi beslediğini belirten Yağcıoğlu, “Hayvanları çok seviyorum. Elimden geldiği kadarıyla ve Allah rızası için besliyorum. Hayvansever arkadaşlarım ve komşularım da var, onlar da destek oluyor. Sabah kalkıyorum, 07.00’de eşimi işe yolcu ediyorum ve ardından ben çıkıyorum. 1 saat mahalleyi dolanıyorum, kedilerin sularını değiştirip, mamalarını veriyorum. Kedileri çok seviyorum ve onların aç kalmalarına içim el vermiyor. Nerede bir kedi sesi duysam onu arayıp buluyorum, hemen alıp besledikten sonra geri sokağa salıyorum. Evde de bir kedim var. Oğlum bu kediyi bahçede yaralı, üşümüş ve hasta bir şekilde buldu. Besleyip, tedavisini yaptık ve çok sevdik. ‘Bizde kalsın bu kedi’ dedik ve adını da 'Badem' koyduk. Dışarıdaki bazı kedilerimin isimleri ise Pamuk, Benekli, Şanslı ve Güneş” dedi.
‘SOKAKTAKİ HAYVANLAR BİZLERE EMANET’
Hayvansever vatandaşlara çağrıda bulunan Yağcıoğlu, “Vatandaşlarımız ellerinden geldiği kadar destek olsunlar. Kapılarının önüne bir kap su ve mama koysunlar. Hayvan sevmeyenlere de saygı duyarım. Sevmeyebilirler ama sokaktaki hayvanları korkutup, kovalamasınlar. Onların canlarını acıtmasınlar, canlarını yakmasınlar. Sokaktaki hayvanlar bizlere emanet, onları besleyeceğiz. Hayvanlar konuşamıyor, derdini anlatamıyor. Bir yerinin ağrıdığını veya canının acıdığını söyleyemiyor. Ama ben dillerini anlamaya çalışıyorum. Neresinin acıdığını, ne istediğini biliyorum. Hayvanları çok sevdiğimden onların dertlerini anlıyor hemen müdahale ediyorum” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber