Merkez Amasya Belediyesi’nden şehitlere saygı

Amasya Belediyesi’nden şehitlere saygı

25.12.2023 - 12:17 | Son Güncellenme:

Amasya Belediyesi’nden şehitlere saygı

Amasya Belediyesi’nden şehitlere saygı

Sinan HARMANCI/AMASYA,(DHA)- AMASYA Belediyesi tarafından organize edilen ve tüm belediye çalışanlarının katıldığı programda şehitler için saygı duruşunda bulunuldu.

Amasya Belediyesi tarafından organize edilen Şehitleri Anma ve Saygı Duruşu programına belediye çalışanları tam kadro katıldı. Programda saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik ve Belediye Başkan Yardımcısı Muammer Tufanoğlu’nun birer konuşma yaptığı program, şehitlerin ruhuna Fatiha okunmasıyla son buldu.

Bu vatan için canını feda etmiş şehitlerin hatırasına saygı olarak tüm belediye personelinin Türk Bayrakları ile saygı duruşunda bulunduğunu söyleyen Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik şunları dile getirdi:

“İki gündür gelen şehit haberleriyle yüreklerimiz yangın yeri. Şehit düşen evlatlarımız sadece kendi evlerine değil, bütün Türk milletinin yüreğine ateş olup düştü. Lakin yine de dimdik ayaktayız. Bin yıldır bu topraklarda yaşamanın bedelini kanımızla ödüyoruz. Binlerce yıl daha ödeyecek inanç ve iradeye sahibiz. Bugün Türk Devletine asi olup başkaldıranlar, dün aynı hatayı işleyen dedelerinin durumuna bir baksınlar. Hiç kimse umutlanmasın, hiç kimse hayal kurmasın, Türk milleti tüm fertleri ve kurumlarıyla terörün karşısındadır ve mücadelesinden asla vazgeçmeyecektir." (DHA)

FOTOĞRAFLI