Geri Dön
MerkezAmasya’da Koronavirüs’ten korunmanın yolları anlatıldı

Amasya’da Koronavirüs’ten korunmanın yolları anlatıldı

Amasya’da Koronavirüs’ten korunmanın yolları anlatıldı

Amasya’da Koronavirüs’ten korunmanın yolları anlatıldı

Sinan HARMANCI/AMASYA,(DHA)- AMASYA Üniversitesi tarafından “Koronavirüs (2019-n CoV) ve Korunma Yolları” adlı konferans gerçekleştirildi.

İpekköy Yerleşkesi Konferans Salonunda Uzm. Dr. Merve Taştan’ın katkılarıyla gerçekleştirilen konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Kürkçü, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Dudu Duygu Kılıç, Amasya İl Sağlık Müdürlüğü Personeli, Üniversite Akademik ve İdari Personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı. Uzm. Dr. Merve Taştan konuşmasında; “Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs bağışıklık sistemi zayıf, ileri yaş kişilerin ve kronik hastalığı olanların virüsten çok daha çabuk etkilenebilirler. Koronavirüsün yol açtığı salgının belirtilerini baş ağrısı, boğaz ağrısı, öksürük, burun akıntısı, ateş olarak sıralayarak istirahat etmenin, dengeli beslenmenin ve bol sıvı tüketmek gerekir” dedi.

Program sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Kürkçü ve Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Dudu Duygu Kılıç tarafından Uzm. Dr. Merve Taştan’a fidan sertifikası ile çiçek takdim edildi.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber