Taşova Amasya Belediye Başkanı Sarı'nın anne acısı

Amasya Belediye Başkanı Sarı'nın anne acısı

05.07.2022 - 11:15 | Son Güncellenme:

Amasya Belediye Başkanı Sarı'nın anne acısı

Amasya Belediye Başkanı Sarının anne acısı

Şerife Serap KARA-Sinan HARMANCI/AMASYA, (DHA) -AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın hayatını kaybeden annesi Hacı Azize Sarı, toprağa verildi.

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşlılığa bağlı olarak tedavi gören Azize Sarı (90) dün akşam hayatını kaybetti. Azize Sarı için öğle vakti Taşova-Uluköy merkez caminde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Vali Mustafa Masatlı, MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 24, 25 ve 26'ıncı Dönemde AK Parti Amasya Milletvekili Naci Bostancı, Amasya Garnizon Komutanı Mehmet Fatih Ören, İl Jandarma Komutanı Albay Ayhan Aygün, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazına katılan özellikle köy sakinlerinden annesi için haklarını helal etmelerini isteyen Başkan Sarı, "Gırtlaktan sözün çıkmadığı anı yaşıyorum. Ana gibi yar olmaz. Ben dünden beri ananın kıymetini biraz daha fazla hissediyorum. Sabaha kadar ağladım. Sanki 5 yaşında yetim kalmış çocuk gibiyim. Ben anamla helalleştim. Öptü kucakladı beni. Birkaç beyaz kalmış saç telini ellerimle taradım.  Evlatlarından razı olduğunu söyleyip hakkını helal etti. Sizlerde özellikle köylü kardeşlerim ola ki hakkınız geçtiyse anama hakkınızı helal etmenizi istiyorum "dedi.

İl Müftüsü Durmuş Ayvaz’ın kıldırdığı namazın ardından Hacı Azize Sarı, aile kabristanlığında toprağa verildi.

FOTOĞRAFLI