Geri Dön

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü

ANKARA (AA) - Anadolu Eksen Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Anadolu-Sen) üyeleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Anadolu-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa Güçlü ve beraberindeki heyet, 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında şehit olan özel harekatçıların anısına yapılan Şehitlik Anıtını ziyaret ederek, karanfil bıraktı.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Güçlü, tüm şehitlere rahmet diledi.

Güçlü, "15 Temmuz, hain FETÖ mensuplarının TBMM'yi bombalayarak, Genelkurmay Başkanlığı'na baskın yaparak, Kızılay'da Türk milletinin üstüne kurşunlar yağdırarak, milli iradeye tahakkum etme girişiminin necip Türk milleti tarafından püskürtüldüğü bir gün olarak tarihe geçmiştir. Bugün bu kalkışmayı bertaraf eden Türk milletinin şerefli evlatlarının da bulunduğu Gölbaşı'nda Özel Harekat'a, TÜRKSAT'a haince saldırı yapılmış vatan evlatları burada şehadete ermiştir. Bu vesileyle Anadolu- Sen Konfederasyonu olarak bugün Gölbaşı'nda 15 Temmuz zihniyetinin arkasındaki karanlık yapıları ele aldığımız bir panel gerçekleştirdik. Onun akabinde Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret ettik." şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber