Geri Dön

Başkan Şimşek: Mogan Gölü'nün temizliği için İmbat gemisi Mogan'a indi

Başkan Şimşek: Mogan Gölü'nün temizliği için İmbat gemisi Mogan'a indi

Başkan Şimşek: Mogan Gölü'nün temizliği için İmbat gemisi Mogan'a indi

Mehmet DEMİR/GÖLBAŞI(Ankara), (DHA)- GÖLBAŞI Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Mogan Gölü'nün temizlenmesi noktasında verdikleri çabaların sonuçlandığını belirterek, "Şükür ki artık sona yaklaştık. Mogan'ımızın temizliği için İmbat gemisi Mogan'a indi. İmbat gemisine 3 temizlik gemisi daha eşlik ediyor" dedi.
Gölbaşı Koruma, Geliştirme ve Turizm Derneği (GÖL-DER) Başkanı Gürsel Demirci ve beraberindeki dernek yönetimi, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek'i makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyaret sonrası Mogan Gölü'nde incelemelerde bulunan heyet, Başkan Şimşek'ten bilgi aldı. Başkan Şimşek, göreve geldiği günden bu yana Mogan Gölü'nün temizlenmesi noktasında verdikleri çabaların sonuçlandığını belirterek, "Şükür ki artık sona yaklaştık. Mogan'ımızın temizliği için İmbat gemisi Mogan'a indi. İmbat gemisine 3 temizlik gemisi daha eşlik ediyor. Haziran 2017'de başlayan temizlik çalışmalarıyla gölün yüzde 40’ı temizlendi. İkinci ihale de tamamlandı. Mogan'ımızın kaybedecek yılları kalmadı. Bizlerde süreci takip etmeye devam edeceğiz. Şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.
GÖL-DER Başkanı Gürsel Demirci ise, "Mogan Gölü'ndeki temizlik çalışmaları uzun bir aradan sonra tekrar başladı. Belediye Başkanımız Ramazan Şimşek'e uzun gayret ve çabaları için çok teşekkür ederim. İkinci etap ve temizlik çalışmaları bugün itibarı ile başlamış durumda. İlçemize, Ankara’mıza hayırlı uğurlu olsun. İkinci etap temizlik çalışmalarında çıkan 3 milyon metreküp dip çamuru da tarımsal faaliyetlerde kullanılacak" ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber