Geri Dön

Başkent'te trafiği azaltacak projeler sürüyor

Başkent'te trafiği azaltacak projeler sürüyor

Başkent'te trafiği azaltacak projeler sürüyor

ANKARA, (DHA)-ANKARA Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, trafik yoğunluğunu azaltacak kavşak, köprü, yol yapım ve genişletme çalışmalarına devam ediyor.
Kentin birçok noktasında eş zamanlı olarak yeni yol açım, kavşak, köprü ve yol genişletme projelerini hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Etimesgut ilçesinin trafik yoğunluğunu azaltmak için başlattığı Türk Kızılayı Caddesi'ndeki yol yapım çalışmalarını hızlandırdı. Trafik ışıklarının kaldırılacağı güzergahta Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Türk Kızılayı Caddesi üzerinde Kızılay Binası ile Eski Hava Hastanesi önüne yapılan 2 adet köprülü kavşak inşaatını Ağustos ayının sonuna kadar tamamlamak için çalışmalarına devam ediyor.
AYAŞ YOLU'NUN BİR BÖLÜMÜ TRAFİĞE KAPATILDI
Büyükşehir Belediyesi ayrıca, Yenikent-Ayaş Yolunu 23 günde trafiğe açarak yol genişletme çalışmalarını tamamladı. Emniyet şeridi ile birlikte 5 şeritten oluşan 6 bin metrelik yol trafiğe açılırken, Ankara-Ayaş ve Ayaş Ankara istikametinde Ovaçay üzerinde gerçekleştirilecek olan köprü çalışması nedeniyle iki ay boyunca trafik akışı yan yollardan sağlanacak. 90 metre uzunluğunda iki ayrı köprünün yapılacağı noktada çalışmalar tamamlandığında yollar gidiş-dönüş 4 şeritten oluşacak.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber