Geri Dön

DÜNYA BOKS ŞAMPİYONU ARIK, ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

DÜNYA BOKS ŞAMPİYONU ARIK, ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

Hafif Orta Siklet Dünya Boks Şampiyonu Ünsal Arık, elinde şampiyonluk kemeriyle Anıtkabir’i ziyaret etti.
Hafif Orta Siklet Dünya Boks Şampiyonu Ünsal Arık, Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osmancan Tekeşin ve beraberindeki heyetle Anıtkabir’i ziyaret etti. Aslanlı Yol’dan yürüyen heyet Atatürk’ün mozelesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulundu. Heyet, Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirerek Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Arık, şunları yazdı:
“Çocuklarımıza seni ve kurduğun Cumhuriyeti anlatacağım. Doğruyu bilen yanlışı görür.”
Şampiyonluk kemerini Anıtkabir’e prosedür gereği teslim edemeyen Arık, ziyaret sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Ben bugün bu ülkenin sporcusuysam Atamın sayesindeyim. Bunu da hiç kimse unutmasın. Benden sonraki nesillerde rahatça Atatürkçüyüm diyebilsin ve bu ülke için mücadele versin ve desteğini alsın. Maalesef bize kötü bir haber geldi. Önce karar verilecekmiş müzeye kabul edilir mi edilmez mi?” diye konuştu.
Baba Mustafa Arık ise şunları kaydetti:
“Şuana kadar buralara kendi tırnaklarımızla kaza kaza geldik. Allah oğluma dünya şampiyonluğu, Avrupa şampiyonluğu nasip etti. Şu an onun gururunu yaşıyorum. Bizim sırtımızı sıvazlasınlar yeter. Sadece destek istiyoruz. Ama maalesef bütün kapılar kapalı. İlk defa Anıktabir’e geldim. En büyük gururu bugün Anıtkabir’de yaşadım ve yaşattı bana. Onu yaşattığı için teşekkür ederim. Allah başka babalara da aynı gururu yaşatsın.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber