Geri Dön
AnkaraKazakistan'ın bağımsızlığının 30'uncu yılı Keçiören'de kutlandı

Kazakistan'ın bağımsızlığının 30'uncu yılı Keçiören'de kutlandı

Kazakistan'ın bağımsızlığının 30'uncu yılı Keçiören'de kutlandı

Kazakistan'ın bağımsızlığının 30'uncu yılı Keçiören'de kutlandı

ANKARA, (DHA)- KEÇİÖREN Belediyesi, Kazakistan'ın bağımsızlığının 30'uncu yılı kapsamında ilçedeki Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu'nda kutlama programı düzenledi.
Programa Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve büyükelçilik yetkilileri ile vatandaşlar katıldı. Kazakistanlı sanatçıların çeşitli dans ve müzik gösterisi ile devam eden programda, Kazak sporcu Timur Spatayev ise, çeşitli güç gösterileri sergiledi. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok programda yaptığı konuşmada, "Kazakistan'ın bağımsızlığı bizim bağımsızlığımızdır, kardeş ülkemizin bağımsızlığıdır. Kazakistan 30 yılda çok hızlı bir gelişme gösterdi. Bunda da Elbaşı Nursultan Nazarbayev'in çok büyük payı vardır. Kazakistan, komşularıyla problemi olmayan, içinde problem yaşamadan kaynaşan, birlik ve beraberliğini sağlayan ve kısa zamanda büyük atılımlar yapan bir ülke olmuştur. Kazakistan, Elbaşı Nursultan Nazarbayev’e sahip olduğu için şanslıdır. Nazarbayev'i saygı ve sevgi ile selamlıyoruz. Allah Nursultan Nazarbayev’e sağlık ve sağlamlıklar versin" dedi.
'BUNUNLA GURUR DUYUYORUZ'
Keçiören’de yeni inşa edilen devasa bir park ve spor kompleksine de Nursultan Nazarbayev’in ismini verdiklerini hatırlatan Altınok, "97 bin metrekarelik bir alana kurduğumuz park ve spor kompleksimize Nursultan Nazarbayev'in ismini verdik. Bununla da gurur duyuyoruz. Gençlerimiz, çocuklarımız Nursultan Nazarbayev'in kim olduğunu tanımalıdır. Kazakistan devletimizin bağımsızlığının 30'uncu yılını kutluyorum. İnşallah kıyamete kadar payidar olsun ve bayrakları dalgalansın. Birliğimizi, dirliğimizi sağladığımız takdirde inanıyorum ki yarınlara daha güçlü daha güvenle koşa koşa gideceğiz" ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber