AnkaraKOSOVALI GENCİN BÖBREĞİNDEN BİR KAVANOZ DOLU TAŞ ÇIKTI!

KOSOVALI GENCİN BÖBREĞİNDEN BİR KAVANOZ DOLU TAŞ ÇIKTI!

22.04.2014 - 13:58 | Son Güncellenme:

.

KOSOVALI GENCİN BÖBREĞİNDEN BİR KAVANOZ DOLU TAŞ ÇIKTI

Kosovalı psikolog Ramiz Dukaj’ın (27) böbreğinden bir kavanoz dolusu taş çıktı.
Lokman Hekim Etlik Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız tarafından ameliyat edilen Ramiz Dukaj’ın böbreğinden çıkan taşlar şaşkınlığa yol açtı.
Op. Dr. Yıldız, Kosovalı gencin böbrek ağrıları şikayetiyle hastaneye geldiğini belirterek, ‘’Yapılan tetkiklerde hastanın sağ böbreğinin tamamen taşla dolduğunu, sol böbreğinde ise daralma görüldüğünü tespit ettik. Ameliyatla böbreği tamamen temizledik. Sağ ve sol böbreğe ise stent taktık. Hastamızın böbreğinde oluşan taşların enfeksiyona bağlı olduğunu tahmin ediyoruz. Sağlık durumu şu anda çok iyi’’ diye konuştu.
6 yaşındayken Almanya’da böbrek ameliyatı olduğunu belirten Ramiz Dukaj ise, ‘’Yaklaşık bir yıl önce böbreğimde yine ağrılar başladı. Ülkemde muayene oldum ve ameliyat olmam gerektiği söylendi. Türkiye’yi çok sevdiğim için ameliyatı burada olmaya karar verdim. Ameliyat için Lokman Hekim’i önerdiler ve tereddüt etmeden kabul ettim. Doğrusu böbreğimde bu kadar taş olduğu aklımın uzundan bile geçmezdi. Şimdi çok rahat ve mutluyum. Emeği geçenlere teşekkür ederim’’ dedi.