Geri Dön
AlanyaDünya İş Platformu üyeleri Alanya'da buluştu

Dünya İş Platformu üyeleri Alanya'da buluştu

Dünya İş Platformu üyeleri Alanya'da buluştu

Dünya İş Platformu üyeleri Alanya'da buluştu

 

Engin ANAK/ALANYA, (DHA) - ANTALYA'nın Alanya ilçesinde Dünya İş Platformu-İş Dünyası Buluşuyor toplantısı yapıldı.

Alanya'da bir otelde düzenlenen toplantıya Dünya İş Platformu Genel Başkanı Süreyya Yıldız ve platformun üyeleri katıldı. Toplantıda açıklamalarda bulunan Dünya İş Platformu Genel Başkanı Süreyya Yıldız, "Amacımız Türkiye'deki iş adamlarımızı bir arada toparlayıp ticaret yapmak. Aslında bir network sistemi oluşturmak. Burada çekirdek bir kadro ile toplantıdayız. Bir sonraki toplantımız İstanbul'da olacak. Toplantıya birçok iş adamı, yatırımcı katılacak. Birçok ilimizde şubelerimiz açılacak" dedi.

Halkla İlişkiler ve Reklam Sorumlusu Eda Hilayda Kaya da Dünya İş Platformu'nun 2021 yılında faaliyete geçen bir iş insanları platformu olduğunu açıkladı. Kaya, "Platformumuzun faaliyete geçme sebebi özellikle Covid-19 virüsü ile başlayan süreçte ülkemiz genelinde hatta dünya genelinde KOBİ olarak adlandırılan işletmelerin hayatlarını sürdürme çabaları oldukça zorlaşmaya başladı. Sektörlere nefes olmak, ayakta kalma çabalarına katkıda bulunmak, istihdamı sürekli kılmak ve olabildiğince tüm sektörlerde sürekli büyüyen istihdamı artırılmış KOBİ'ler oluşturmak. KOBİ'lerin kendilerini geliştirmek, kurumsallaştırabilmek için hatta ihracat bacağında yer almak için birçok sektör komisyonu kurulmak ve bunun içerisinde yer alabilecek yüzlerce, binlerce farklı sektör kuruluşlarını bir araya getirmek için uzun çalışmalar sonucu İstanbul merkezli olarak faaliyete geçen Dünya İş Platformu 'ben de varım' diyerek KOBİ'lere kucağını açtı. Onları olabildiğince destekleyerek daha uzun soluklu ve daha başarılı kurumsal ve istihdamı sürekli destekleyerek büyüyen kuruluşlar oluşturma hedefini yineleniyor" diye konuştu.

'KADIN İSTİHDAMINA DESTEK OLMAYI İSTİYORUZ'

İstihdama can vermeyi ve kadın istihdamına daha fazla destek olabilmeyi hedeflediklerini belirten Kaya, "Kadın girişimcileri desteklemek için olağanca çaba göstermek hedeflerimiz içerisinde. İlerleyen süreçlerde devlet teşvikleri ve kadın girişimciler için özel çalışmalar ve görüşmeler yapılarak yatırım alanlarının açılması projeleri hazırlanıyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber