Geri Dön
AntalyaAntalya Hayvanat Bahçesi'nde minik öğrenciler için renkli etkinlik

Antalya Hayvanat Bahçesi'nde minik öğrenciler için renkli etkinlik

Antalya Hayvanat Bahçesi'nde minik öğrenciler için renkli etkinlik

Antalya Hayvanat Bahçesi'nde minik öğrenciler için renkli etkinlik

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde minik öğrenciler için renkli bir etkinlik düzenlendi. Hayvanlarla iç içe doğal bir ortamda resim ve boyama eğitimi yapan öğrenciler, hayvanat bahçesi gezisiyle de eğlenceli bir gün geçirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi ve Doğal Yaşam Parkı'nda, anaokulu sınıflarına özel bir eğitim etkinliği düzenlendi. Çocuklara hayvan ve doğa sevgisi aşılamayı hedefleyen etkinlikte çocuklar merak ettikleri hayvanları yakından görme fırsatı buldu.

Çocuk Hayvanat Bahçesi Bölümünde yer alan 'Doğa Sınıfı'nda düzenlenen etkinliğe okullar yoğun ilgi gösterdi. Minik öğrenciler, doğal bir ortamda hayvan sesleri arasında resim boyama ve elişi çalışmaları yaptı.

ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİ AŞILANIYOR

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Veteriner Hekim Aygül Arsun, anaokulu sınıflarına yönelik eğitim etkinliğine başladıklarını söyleyerek, “Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarımızı etkinliğimize davet ettik. Okullar da çok ilgi gösterdi. Burada düzenlediğimiz Doğa Sınıfı'nda çocuklar doğal bir ortamda hayvanları canlı canlı izleme fırsatı bularak resim ve boyama yaptı. Çocuklarda hayvan sevgisi bilincini geliştirmek istiyoruz. Bazı hayvan gruplarında dokunma, temas ve besleme eğitimleri yaptık. Tıbbi Aromatik Bitki Bahçesi'nden elde ettiğimiz adaçayı ve nane gibi bitki çaylarını da öğrencilerimize ikram ettik. Özellikle anaokulu sınıflarına yönelik eğitim çalışmamız yıl boyu artarak sürecek" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber