Geri Dön

Başkan Böcek Alanya'da

Başkan Böcek Alanya'da

Başkan Böcek Alanya'da

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ilçe ziyaretleri kapsamında Alanya'da sorunları dinledi. Başkan Böcek, Antalya'nın ardından Alanya'da da toplu ulaşım araçlarının gece saatlerinde kadınları durak dışında evlerine yakın bir noktada indirmesi konusunda UKOME kararı alacaklarını söyledi.
Başkan Muhittin Böcek, Manavgat'ın ardından Alanya'ya çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Beraberinde belediye bürokratlarıyla Alanya'da toplantılar gerçekleştiren Başkan Böcek, sorun, talep ve önerileri dinledi. Toplantılarda, sorunlar masaya yatırılırken, kısa, orta ve uzun vadeli çözümler belirlendi.
Başkan Böcek, Alanya'da turizmcilerle iki ayrı toplantıda bir araya geldi. İlk olarak otel sahipleri ile buluşan Başkan Muhittin Böcek, ardından turizm sektörü temsilcileriyle ALTSO'da geniş katılımlı bir toplantı daha gerçekleştirerek, sorun ve talepler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Antalya'yı ortak akılla yönetmeye çalıştıklarını ifade eden Böcek, “Ben bilirim demiyoruz, biz biliriz diyoruz" dedi.
KATI ATIK TESİSİ HAZİRANDA BİTİYOR
Alanya ve Konaklı arıtma tesislerinin kapasitelerini artıracaklarını belirten Başkan Böcek, Türkler'deki düzenli katı atık depolama tesisinin Haziranda biteceğini aktardı. Antalya'yı yurt içi ve yurt dışındaki fuarlarda en iyi şekilde tanıtmaya devam ettiklerini belirten Başkan Böcek, tüm ilçelerle birlikte Antalya'nın tanıtımı için ANTAB'ı oluşturduklarını kaydetti.
GÖZÜMÜZ TURİZMCİNİN CEBİNDE OLMAYACAK
Antalya'da yerli ve yabancı turistlerle birlikte 25 milyon nüfusa ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Başkan Böcek, konaklama vergisinin turistlerden alınması ve belediyelere verilmesi konusundaki görüşünü yineledi. Büyükşehir Belediyesi'nin turizmle ilgili alt yapısıyla, tanıtımıyla üzerine düşen ne varsa yapmaya devam edeceğini ifade eden Başkan Böcek, “Hizmetlerimizi yaparken, gözümüz turizmcinin cebinde olmayacak" dedi.
ODA VE STK'LARLA TOPLANTI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, daha sonra Alanya'da odalar ve STK'larla bir araya gelerek, sorunları dinledi. Mezarlıklarda gerçekleştirilen geniş kapsamlı temizlik ve bakım çalışmalarından duyulan memnuniyetin dile getirilmesi üzerine Başkan Böcek, 19 ilçedeki tüm mezarlıkların temizlik ve tel çitle çevrilmesi ile ilgili ihaleyi gerçekleştirdiklerini kaydetti.
TOPLU ULAŞIM TEŞEKKÜRÜ
STK temsilcileri Büyükşehir Belediyesi'nin Alanya'nın doğu bölgesindeki toplu ulaşım sorununu çözülmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.Ulaşıma büyük önem verdiklerini belirten Başkan Muhittin Böcek, ulaşımla ilgili sorunları da 19 ilçeyi kapsayan Ulaşım Master Planı çalışması ile tek tek çözüme kavuşturacaklarını kaydetti.
TAKSİMETRE DÜZENLEMESİ
Planlı, kurallı, kimlikli bir kent için çalıştıklarını söyleyen Başkan Böcek, 19 ilçede taksimetre fiyatlarının tek olacağını belirterek, “Taksilerimiz için içerisinde gezilip görülecek yerin de bulunacağı bir kitapçık hazırlayacağız. Bu kitapçıkta taksi tarifesi de yer alacak. Turist nereye kaç liraya gideceğini görecek. Taksici bunun üzerinde fiyat veremeyecek. Kimse kimseyi kandıramayacak" diye konuştu.
ALANYA'DA DA KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK
Alanya'da kadınların gece saatlerinde durak dışında indirilmesi yönündeki talep üzerine Başkan Böcek, “Antalya merkezinde Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaptık. Toplu ulaşım araçları, gece saatlerinde kadınlarımızı evlerine yakın yerlerde indiriyor. Aynı uygulamayı Alanya için de yapalım. UKOME kararı alalım" dedi.
Alanya'ya emekli kahvesi ve kreş kazandıracaklarını belirten Başkan Böcek, öğrenci yurdu ve kültür merkezi talepleriyle ilgili olarak bürokratlarına çalışma yapılması talimat verdi.
ESNAFI ZİYARET ETTİ
Alanya'da esnaf ziyareti de gerçekleştiren Böcek, sorunlarını dinledi, hayırlı işler dileklerini iletti. Alanya ATESEM Kurs Merkezi'nde incelemelerde bulunan Başkan Böcek, çalışmalar hakkında bilgi aldı, kursiyerlerle bir araya geldi.
ALANYA HALK ET MARTTA AÇILIYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya'da Şekerhane Mahallesi'nde açılacak Halk Et Mağazası'nı da inceleyerek, çalışmaları yerinde gördü. Başkan Böcek, Kepez ve Manavgat'ın ardından üçüncü Halk Et mağazasını Mart ayı içinde Alanya'da açacaklarını müjdeledi.
Başkan Muhittin Böcek, Alanya'da CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanlıklarını da ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber