Geri Dön
AntalyaHükümlülerin Çalıştırılması Protokolü İmzalandı

Hükümlülerin Çalıştırılması Protokolü İmzalandı

ANTALYA (AA) - Antalya'da, denetimli serbestlik kapsamında kamu yararına işlerde çalışma cezası alan hükümlülerin ücretsiz olarak çalıştırılmasını öngören protokol imzalandı.

Antalya Adliye Sarayı'nda düzenlenen protokolde, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, protokol imzaladı.

Protokol kapsamında, her iki ilçede 2017 yılı itibarıyla denetimli serbestlik kapsamında kamu yararına işlerde çalışma cezası alan hükümlüler, belediyelerde ücretsiz olarak çalıştırılacak.

Solmaz, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, kamu kurum ve kuruluşlar, belediyeler ve üniversitelerle yıllık olarak yaptıkları protokollerle denetimli serbestlik kapsamında kamu yararına çalışma cezası alan hükümlülerin bu yükümlülüklerini yerine getirebilmelerini sağladıklarını ifade ederek, "Bu protokolün güzel ve marka şehir Antalyamıza değer katabilmesi için bu işbirliğinin biraz daha farklı bir özelliği var. Kent bilincinin gelişmesi için tüm bireylerin buna katkı sağlaması gerektiğine inanıyoruz, onun için kamu yararına çalışma cezası ile hükümlüler de belediyelere hizmet verecek." dedi.

Hükümlülerin özellikle park, bahçe temizliği ve ekipmanlarının tamir, bakım ve onarımı ile ilgili görev alacaklarını söyleyen Solmaz, diğer yandan hükümlülerin cami ve okulların temizlik, bakımları konusunda işbirliklerinin devam edeceğini ifade etti.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da bu protokolle gerek kamu hizmeti duygusuyla gerek ceza infaz mevzuatı çerçevesinde insanlar birlikte üretilebilecek çok fazla değer olduğunu dile getirdi.

Antalya'da daha iyi bir yaşam, suçtan arınmış bir yaşam oluşabilmesi için bir araya geldiklerini anlatan Uysal, bütün insanların kazanılması için kamu hizmeti, kamu yararı mantığı içinde bir işbirliği protokolü imzaladıklarını belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber