Geri Dön
KaşVatandaşlar yangını büyümeden söndürdü

Vatandaşlar yangını büyümeden söndürdü

Vatandaşlar yangını büyümeden söndürdü

Vatandaşlar yangını büyümeden söndürdü

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA)- ANTALYA'nın Kaş ilçesinde çıkan yangın vatandaşların çabası sayesinde ekili buğday tarlalarına sıçramadan söndürüldü.

Yangın, Kaş'a bağlı Çerler Mahallesi Tığlı Boğazı'nda başladı. Makilik ve kayalık alanda çıkan yangını gören bir vatandaş, mahalleliye haber verdi. Bunun üzerine vatandaşlar su tankeri bağlı iki traktör ve kovalarla yangına müdahale etti. Bir traktörle de yangının önünü sürerek kesen vatandaşlar, alevleri kontrol altına aldı. Ekili buğday tarlalarına sıçramadan söndürülen yangında yaklaşık 150 metrekarelik makilik alan zarar gördü.

Çerler Mahallesi'nden Süleyman Alahabalı, "Hepimizin çabası sayesinde büyük bir facianın önüne geçtik. Yangın çıkan yerin önünde hasadı gelmiş buğday tarlalarımız vardı. Havanın sakin olması nedeniyle iki su tankeri ve kovalarla yangını söndürdük. Bir traktörle tarlaların kenarını sürerek, otları gömdük. Yangının sıçramasının önüne geçtik. Şu anda yangın bölgesinde dumanlar tütüyor. Orman İşletme Müdürlüğü'nün arazözü soğutma çalışması yapacak" dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber