Geri Dön
KemerKardeş şehirden Kemer Belediyesi'ne ziyaret

Kardeş şehirden Kemer Belediyesi'ne ziyaret

Kardeş şehirden Kemer Belediyesi'ne ziyaret

Kardeş şehirden Kemer Belediyesi'ne ziyaret

 

KEMER, (DHA)- KEMER Belediyesi'nin kardeş şehirleri arasında yer alan Ukrayna'nın Lviv kentine bağlı Truskavets Belediye Başkan Yardımcısı Yuriy Kotyk, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nu ziyaret etti.

Truskavets Belediye Başkan Yardımcısı Yuriy Kotyk'a ziyaretinde Kemer Belediye meclis üyesi Hasan Ali Acar ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Temsilcisi Ayşegül Zeybek Uçar da eşlik etti. Kotyk, Kemer'i çok sevdiğini dile getirerek, Kemer insanının da çok sıcakkanlı olduğunu söyledi. Türkiye- Ukrayna kardeşliğinin ve ilişkilerinin daha da ileriye taşınması için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Kotyk, "Geçen sene ve ondan daha önceki senelerde koyulan kardeşlik temeli için buradayım. Kemer dışında başka şehirlerle de kardeş ilişkilere devam etmek istiyoruz. Başka şehirlerle de görüşmek, başka illere de gidip görüşmeyi planlıyoruz. Türkiye- Ukrayna ilişkilerinin, kardeşlik ilişkilerinin daha da güçlenmesini ve her zaman böyle devam etmesini arz ediyorum" dedi.

Kotyk, Başkan Necati Topaloğlu gibi insanlar sayesinde Türkiye-Ukrayna ilişkilerinin güçlendiğini ve kardeşlik bağlarının artmasını sağladığını kaydetti. Kotyk, iki ülke arasında bağları güçlendirmek için çaba sarf eden Başkan Topaloğlu'na teşekkür etti.

Belediye meclis üyesi Hasan Ali Acar ise daha önce Lviv'e gerçekleştirdikleri ziyarette müthiş bir misafirperverlikle karşı karşıya kaldıklarını hatırlattı. Lviv'de sağlık turizmi üzerine kapsamlı şekilde çalışıldığına dikkati çeken Acar, "Bizlerin arasındaki kardeşlik ve dostluk inşallah daha ileriye gidecek. Devamını bekliyoruz. Ziyaretleri bizi memnun etti. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Ziyaret sonrası Başkan Topaloğlu, Kotyk'a Kemer tablosu verdi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber