Geri Dön
KumlucaKumluca güreşleri seyircisiz yapılacak

Kumluca güreşleri seyircisiz yapılacak

Kumluca güreşleri seyircisiz yapılacak

Kumluca güreşleri seyircisiz yapılacak

 

Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA)- ANTALYA'nın Kumluca ilçesindeki Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl 22-23 Mayıs tarihlerinde seyircisiz yapılacak.

Geçen yıl koronavirüs salgını yüzünden yapılamayan yağlı pehlivan güreşi sezonu bu yıl Kumluca güreşleriyle başlayacak. 22- 23 Mayıs tarihlerinde seyircisiz yapılacak Kumluca Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde sahaya sınırlı sayıda görevli alınacak. Güreşler daha önce belirlenecek televizyon kanalından canlı olarak yayınlanacak. Güreş severler, güreş heyecanını dualı çayırlarda değil, ekran başında yaşayacak.

Kumluca Yağlı Pehlivan Güreşleri Tertip Komitesi ve Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, "Yağlı güreş bizim ata sporumuz. Ancak pandemi nedeniyle birçok spor dalında olduğu gibi ata sporumuz yağlı güreşe de ara vermek zorunda kaldık. Bugünleri sağlıklı şekilde atlatarak, eski günlere mutlaka döneceğiz. Biz Kumluca Belediyesi olarak sporun tüm dallarına destek vereceğiz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki 'Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim.' Biz de bu ilkeyle spora destek veriyoruz. Kumluca'mızın adını sporda kazandığımız başarılarla duyurmaya devam edeceğiz. Güreşçilerimiz ata sporumuz güreşle Kumluca'nın gücünü tüm Türkiye ye göstermek istiyor. Onlara desteğimiz eskisi gibi devam edecek, bütün güreşçilerimiz adına herkesi Kumluca'mızda seyircisiz olarak yapılacak olan 22-23 Mayıs tarihlerindeki Kumluca Yağlı Pehlivan Güreşlerimizi izlemek için ekranlarınızın başına bekliyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber