Geri Dön
ManavgatManavgat'ta 'operasyon listesinde adın geçiyor' dolandırıcılığı

Manavgat'ta 'operasyon listesinde adın geçiyor' dolandırıcılığı

Manavgat'ta 'operasyon listesinde adın geçiyor' dolandırıcılığı

Manavgat'ta 'operasyon listesinde adın geçiyor' dolandırıcılığı

 

Mithat ABAKAN/MANAVGAT, (DHA) - ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde 4 kişiyi, haklarında soruşturma olduğu ve operasyon yapılacağı sözleriyle korkutup, jandarma ve üst kademedeki tanıdıkları aracılığıyla operasyon listesinden adlarını çıkarabileceği vaadinde bulunup yüklü miktarda parasını alan U.U. (45) yakalandı.

Manavgat'ta İlçe Jandarma Komutanlığı'na başvuran kişiler, güvenlik güçlerinin kendilerine yönelik teknik, takip yaptığı ve operasyon düzenleyeceğini anlatan U.U.'nun, üst kademede tanıdıkları yardımıyla operasyon listesinden adlarını çıkarabileceğini belirttiğini anlattı. Mağdurlar, U.U.'nun anlaştığı savcılar ile jandarma ve üst kademedeki ortak iş yaptığı tanıdıklarına para verilmesi halinde operasyon listesinden adlarını çıkarma vaadinde bulunduğunu belirtti. Jandarmaya dolandırıldıklarını anlatan A.A., G.G., M.T. ve O.O. şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Timi ve Side Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri araştırma başlattı. U.U.'nun şikayetçilerden yüklü miktarda para aldığını belirleyen jandarma düzenlediği operasyonla şüpheliyi yakaladı. Şüphelinin evinde ve üzerinde yapılan aramada sahte olarak hazırlanan 11 doküman, cep telefonu ses kayıtlarının bulunduğu CD ile çeşitli bankalara, finans kurumlarına ait 5 ayrı hesap kartı bulundu.

Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheli U.U., 'Nüfuz Ticareti Yapma', 'Şantaj' ve 'Dolandırıcılık' suçlarından savcılığa sevk edildi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber