Geri Dön
ManavgatMATSO'da devlet destekleri ve teşviklerine yoğun ilgi

MATSO'da devlet destekleri ve teşviklerine yoğun ilgi

MATSO'da devlet destekleri ve teşviklerine yoğun ilgi

MATSO'da devlet destekleri ve teşviklerine yoğun ilgi

 

MANAVGAT, (DHA) - MANAVGAT Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat Ziraat Odası ve Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle 'Kırsal Kalkınma Destekleri ve Hibeleri Bilgilendirme Toplantısı' yoğun katılımla gerçekleştirildi.

MATSO, Manavgat Ziraat Odası ve Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile 'Kırsal Kalkınma Destekleri ve Hibeleri Bilgilendirme Toplantısı', MATSO Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıya MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, Antalya Tarım ve Orman İl Müdürü Gökhan Karaca, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü İzzet Kaş, MATSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Manavgatlı iş insanları, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

MATSO'NUN TARIMA YÖNELİK İZLEDİĞİ STRATEJİ SALGIN DÖNEMİNDE DAHA İYİ ANLAŞILDI

Toplantının açılışında konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, koronavirüs algını nedeniyle, tarımın ve tarıma dayalı ekonomik sektörlerin öneminin bir kez daha ortaya çıktığını belirtti. Başkan Güngör, salgın sürecinde yaptıkları çalışmalarla doğru bir strateji ve hizmet politikasıyla başarı elde edildiğini dile getirdi. Manavgat ekonomisinde tarımın önemine vurgu yapan Başkan Güngör, "Güçlü ekonomiler, tek bir sektörle değil, tüm sektörlerin dengeli bir şekilde birlikte büyümesi ile ortaya çıkmaktadır. Tarım ve tarıma dayalı iş kolları, turizmi ve ticaretiyle Manavgat ekonomisinin kadim ve vazgeçilmez sektörü olmaya güçlenerek devam edecektir" diye konuştu.

BAŞKAN GÜNGÖR, MANAVGAT İÇİN DAHA FAZLA DESTEK TALEP ETTİ

Başkan Güngör, iş insanları ve üreticilerin desteklerden daha fazla faydalanmasına yardımcı olmak istediklerini söyledi. Manavgat ekonomisinin en önemli unsurlarından birisi tarım sektörünün ülke ekonomisine önemli katkı sağladığının altını çizen Başkan Güngör, "Biz daha fazla desteği devletimizden iş dünyamız adına talep ediyor, bu talebimizin olumlu dönüşü olacağı inancı ve düşüncesi ile katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

YANGINDAN ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERE ÇAĞRI

Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, "Yangından zarar gören mahallelerimizdeki çiftçilerimiz makine, ekipman desteği konusundan faydalanmak için müracaat edebilirler. Tabi bu konu yanlış anlaşılmasın. Bu hibe ve desteklerin yangınla ilgisi yok. Bu hibe destekler kırsal kalkınma bölgelerini geliştirmek amacıyla yapılan bir destek. Biz yangından zarar gören çiftçilerimizin bu desteklere müracaat ederek faydalanmasını istiyoruz. Yangından zarar gören çiftçilerimiz bir nebzede olsa faydalanmış olur" diye konuştu.

'MANAVGAT SON 3-4 YILDA TÜRKİYE'NİN TARIMSAL ANLAMDA EN HIZLI BÜYÜYEN İLÇESİ'

Manavgat'ta meydana gelen yangınlar nedeniyle çok zor günler geçirildiğini belirten Antalya Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Gökhan Karaca, "O dönemde hepimiz buradaydık. Hem ormanlarımız yandı. Hem de üreticilerimizin hayvanları telef oldu. Arazileri zarar gördü. Biz bakanlık olarak bunların telafisi anlamında çalışmalar yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Manavgat'ı eski günlerine döndürmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi. Manavgat'ın tarımsal anlamda son 3-4 yılda ülkenin en hızlı büyüyen ilçesi olduğunu vurgulayan Müdür Karaca, tarım sektöründe daha iyi yerlere gelinmesini istediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü İzzet Kaş tarafından kırsal kalkınmadestek, hibe ve teşvikleri anlatıldı. Toplantı sonunda katılımcıların soruları yanıtlandı.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber