Geri Dön
ManavgatŞehit Üsteğmen Şarlak anıldı

Şehit Üsteğmen Şarlak anıldı

Şehit Üsteğmen Şarlak anıldı

Şehit Üsteğmen Şarlak anıldı

 

Ömer KARÇA/MANAVGAT, (DHA)- HAKKARİ'nin Şemdinli ilçesinde 9 yıl önce teröristlerle girdiği çatışma sonucu şehit olan Jandarma Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak kabri başında anıldı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesinde 05 Nisan 2012 tarihinde teröristlerle girdiği çatışmada 28 yaşında şehit olan Jandarma Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak, şehadetinin 9. yılında kabrinin başında dualar ile anıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetinin arından Manavgat Müftüsü Abdullah Eroğlu'nun okuduğu dua ile sona eren programa Manavgat Kaymakamı Dr. Mutafa Yiğit, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay İlker Özcan, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve şehit Üsteğmen Şarlak'ın ailesi ile vatandaşlar katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nde her bir karış vatan toprağının kahraman şehitlerin kanları ile sulandığını ifade eden Kaymakam Yiğit, "Vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli bir hayat sürmeleri için canlarını feda eden kahramanlarımızı asla unutmayacağız, her zaman hatırlayacağız ve her zaman bize emanetleri olan aileleriyle yakından ilgilenmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda şehidimiz Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak nezdinde tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine de sabır diliyorum" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber