Geri Dön
SerikUluslararası Tekerlekli Sandalye Tenis Hülya Avşar Open Turnuvası sona erdi

Uluslararası Tekerlekli Sandalye Tenis Hülya Avşar Open Turnuvası sona erdi

Uluslararası Tekerlekli Sandalye Tenis Hülya Avşar Open Turnuvası sona erdi

Uluslararası Tekerlekli Sandalye Tenis Hülya Avşar Open Turnuvası sona erdi

 

Namık Kemal KILINÇ/SERİK, (DHA) - ANTALYA'da düzenlenen Uluslararası Tekerlekli Sandalye Tenis Hülya Avşar Open Turnuvası'nda 31 ülkeden 82 sporcu katıldı. Milli sporcu Uğur Altınel, Quad kategorisinde şampiyon oldu.

Belek'teki bir tesiste yapılan turnuvaya, 31 ülkeden 82 sporcu katıldı. 21 Kasım'da başlayan turnuvanın startında Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, sanatçı Hülya Avşar ve bedensel engelli sporcu Zeliha Aksak ile milli tenisçi Emirhan Toper gösteri maçı yaptı. Dün sona eren turnuvada, erkekler kategorisinde Güney Afrika'dan Alwande Sıkhosana, kadınlarda Japonya'dan Shiori Funamizu, Quad'da Türkiye'den Uğur Altınel ve junior kategoride İngiltere'den Ben Bartram birinci oldu. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Asbaşkanı Önder Yurdagül, Türkiye'de paralimpik oyunlardan sonraki ilk uluslararası turnuvayı gerçekleştirdiklerini söyledi. Turnuvada Quad kategorisinde şampiyon olan Uğur Altınel'in aldığı puanlarla dünya sıralamasında 15'inci sıraya yükseldiğini aktaran Altınel, milli sporcunun kariyerinde en yüksek sıralaya ulaştığını söyledi.

Yurdagül, şöyle konuştu:

"20 yıllık bir geçmişi olan Hülya Cup'ı artık uluslararası tekerlekli sandalye tenis turnuvalarında da görmek bizler için gurur verici. Hülya Avşar'ın adını verdiği turnuva, dünyada bir tekerlekli sandalye tenis turnuvasında uluslararası katılımın en çok olduğu turnuva oldu, 2022 yılında Antalya'da tekerlekli sandalye teniste 11 uluslararası turnuvaya daha ev sahipliği yapacak. Bu turnuvalarda 96 bin dolar para ödülü dağıtılacak."

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber