Geri Dön
SerikÜreticiden aldığı sebze meyveyi ücretsiz dağıtıyor

Üreticiden aldığı sebze meyveyi ücretsiz dağıtıyor

Üreticiden aldığı sebze meyveyi ücretsiz dağıtıyor

Üreticiden aldığı sebze meyveyi ücretsiz dağıtıyor

 

Namık Kemal KILINÇ/SERİK, (DHA)- ANTALYA'nın Serik ilçesinde esnaf Murat Kökcü, üreticiden aldığı sebze ve meyveleri iş yerinin önünde ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtmaya başladı.
Serik'te esnaflık yapan Murat Kökcü, yeni tip Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan tam kapanma sürecinde, üreticilerin sebze ve meyvelerini satın alarak, iş yerinin önüne açtığı tezgahta ihtiyaç sahipleri için ücretsiz dağıtmaya başladı. Murat Kökcü, üretici ve tüketiciye destek olmak amacıyla böyle bir kampanya başlattıklarını ve hayır dua almaya çalıştıklarını söyledi. Kökcü, "Üreticinin elindeki ürünleri 1 lira karşılığında satın alıyorum. Aldığım ürünü ücretsiz olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıyorum. İnsanlar gelip kendileri istediği, ihtiyaçları olduğu kadar alıp evlerine götürüyor. Poşetini de ben veriyorum hiçbir şekilde de para talep etmeden ürünleri dağıtıyorum" dedi.
Kökcü, kampanyayı Ramazan ayı boyunca devam ettireceğini de söyledi.
Ürünleri almaya gelen vatandaşlar ise uygulamadan memnun olduklarını ve böyle esnafların çoğalmasını istediklerini söyledi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber