Geri Dön
AntalyaTütüncü, KKTC Başbakanı Saner ile bir araya geldi

Tütüncü, KKTC Başbakanı Saner ile bir araya geldi

Tütüncü, KKTC Başbakanı Saner ile bir araya geldi

Tütüncü, KKTC Başbakanı Saner ile bir araya geldi

 

ANTALYA, (DHA) - KIBRIS Türk Belediyeler Birliği'ne bağlı belediyelerle 'İşbirliği-Kardeşlik Protokolü' için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde(KKTC) bulunan Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve beraberindeki heyet, KKTC Başbakanı Hamza Ersan Saner'i makamında ziyaret etti.

Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve heyetinin, KKTC temasları devam ediyor. Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği'ne bağlı belediyelerle 'İşbirliği-Kardeşlik Protokolü' için KKTC'de bulunan Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz gün iki ülke belediyeleri arasındaki güç birliğini daha da büyütecek bir protokole imza attı. Beraberindeki heyetle çeşitli temaslarda bulunan Başkan Tütüncü, KKTC Başbakanı Hamza Ersan Saner'i makamında ziyaret etti. İki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde yerel yönetimlerin katkısının konuşulduğu ziyarette, Başbakan Saner kabulde yaptığı konuşmasında, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ile Kepez Belediyesi ve Akdeniz Belediyeler Birliği'nin ortak çalışmalar yaptığını görmenin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

İŞBİRLİĞİ VE KARDEŞLİK DUYGUSUNU GELİŞTİRMEK

Başkanı Hakan Tütüncü'de, ziyaret amaçlarının iki birlik arasındaki, işbirliği ve kardeşlik duygusunu geliştirmek olduğunu söyledi. Başkan Tütüncü, KKTC'ne 48 belediye başkanı ile birlikte geldiklerini, birliğe bağlı belediyelerin Kuzey Kıbrıs için gösterdikleri ilginin çok önemli olduğunu bildirdi. Ziyaret sırasında karşılıklı hediye takdim edildi. Ziyarette KKTC İçişleri Bakanı Kutlu Evren'de bulundu.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber