Geri Dön

AYDIN’DA AB BOYUTUYLA GİRİŞİMCİLİK GELİŞİMİ PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

AYDIN’DA AB BOYUTUYLA GİRİŞİMCİLİK GELİŞİMİ PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

Aydın’da Markalaşma Yenilikçilik ve Kalite Geliştirme Derneği, işletme ve sanayi politikalarında Türkiye ve AB sivil toplum kuruluşları arasında işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla açılış toplantısı düzenledi.
Aydın Ticaret Borsa binası toplantı salonunda yapılan Sivil Toplum Diyaloğu Avrupa Boyutuyla Girişimcilik Gelişimi Projesi açılış toplantısına Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Yıldız, Aydın Ticaret Odası Başkanı Adnan Bosnalı, Aydın Genç İşadamları Derneği Başkanı Gökhan Pehlivan, İstanbul Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Abdussamet Temel ile farklı AB ülkelerinden gelen yabancı girişimciler ve üyeler katıldı.
Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen projede MARKAYDER, proje yürütücüsü olarak yer alıyor. Sivil Toplum Diyaloğu Programı’nın, Türkiye ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerden sivil toplum kuruluşlarının, ortak bir konu etrafında bir araya gelerek, toplumların birbirini tanımaları, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmaları ve kalıcı diyalog kurmalarını sağlayan bir platform olduğunu belirten Markayder Başkanı Peri Banu Nemutlu, "Program, Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse ediliyor. Programın teknik uygulamasından Avrupa Birliği Bakanlığı sorumlu. Merkezi Finans ve İhale Birimi ise Programın sözleşme makamı. Sivil Toplum Diyaloğu Programı, 2008 yılından bugüne, Türkiye ve AB toplumlarını birbirine yakınlaştıracak, karşılıklı anlayışı güçlendirecek ve bilgi ve deneyim aktarımına imkan sağlayacak birçok farklı alanda, 200’ün üzerinde diyalog temelli ortaklığa; Türkiye ve AB üye ülkelerinde geniş bir coğrafyada gerçekleştirilen yüzlerce ortak çalışma ve etkinliğe sahne oldu. Programın bugüne kadar gerçekleşen ilk üç ayağında diyalog projelerine 35 milyon Avro’nun üzerinde destek sağlandı" diye konuştu.
Projede Aydın Genç İşadamları Derneği’nin yanı sıra Slovenya, Polonya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, İtalya’ya ait 6 eş başvuran ve 3 iştirakçi yer aldı. Açılış toplantısı Aydın Ticaret Borsası Genel Sekreteri Çimen Mutlu’nun sunumuyla devam etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber