Geri Dön

AYDINSPOR 1923’TE KESKİN DÖNEMİ

AYDINSPOR 1923’TE KESKİN DÖNEMİ

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Aydınspor 1923’te 3 ay önce göreve gelen Şahin Kaya başkanlığındaki yönetimin görevi bırakma kararı sonrası yapılan kongrede tek aday olan Özgür Keskin oy birliği kulübün yeni başkanı oldu.
Aydınspor 1923’te 15 Mayıs 2014 tarihinde yapılan genel kurulda başkanlığa seçilen Şahin Kaya ve yönetiminin yeterli destek göremedikleri gerekçe göstererek görevi bırakmasının ardından yeni yönetim için genel kurula gidildi. Geçtiğimiz hafta çoğunluğun sağlanamadığı için ertelenen genel kurul bugünde üyelerin toplanabilmesi için bir saat gecikmeli yapılabildi. 197 üyesi bulunan siyah beyazlı takımın genel kuruluna 37 üye katıldı.
Eski yönetimden sadece 3 üyenin katıldığı genel kurulda önceki yönetimde yer alan Özgür Keskin liste çıkardı. Divan Başkanlığı’nı Altan Güney’in yaptığı genel kurulda önceki yönetimin faaliyet raporunun ve denetim raporunun görüşülmemesi tartışmalara neden oldu.
UMUT’UN FESİH EDİLEN SÖZLEŞMESİ TFF BİLDİRİLMİŞ
Genel kurul delegeleri takımdan ayrılan Umut Kaya ve Murat Uluç’ın nasıl gittiğini öğrenmek istemesi üzerine eski yöneticilerden Polat Mersin, Umut Kaya’nın yeni imzaladığı sözleşmedeki ‘Kulüp isterse futbolcunun sözleşmesini tek taraflı fesih edebilir’ maddesini kızıp kulüp müdürüyle tartışarak yeni sözleşmenin yırtılıp iptal edildiğini söyledi. Yeni sözleşme yapılmasıyla fesih edilen eski sözleşmenin kulüp müdürü tarafından TFF’ye bildirilmesi üzerine Umut Kaya’nın boşta kaldığını ve aylık ödemelerinde yapılamaması üzerine Umut’un yeni takımıyla anlaştığını açıklayan Polat Mersin Murat Uluç’un da sözleşmesinde yer alan 10 Bin TL getirmesi halinde serbest kalır maddesini kullandığını ifade etti.
Genel kurulda ayrıca Özgür Keskin’in listesinde denetim kurulu asil üyeleri arasında yer alan Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Suat Deniz, yönetim listesini beğenmediği için isminin listeden çıkarılmasını istedi.
TAKIMIN MAÇLARA ÇIKMAMA GİBİ BİR İHTİMAL VAR
Özgür Keskin’in divana sunduğu yönetim listesi yapılan açık oylama sonucu oy birliği ile göreve getirildi. Oylama sonrası söz verilen Başkan Özgür Keskin, öncelikle hedeflerinin 31 Ağustos başlayacak ligdeki ilk maç olan Bayrampaşa karşılaşmasına çıkabilmek olduğunu söyledi. Takımın maçlara çıkmama gibi bir ihtimalinin dahi olduğunu dikkat çeken Keskin, “Hiç kimseye abartılı sözler veremeyeceğim. Ama icra yoluyla haczedilen kupaların geri getirilmesi için çalışma başlattık. Kupaların geri getirilmesi konusunda söz verebilirim. Aydın şehrinin bu takımının yok olmaması için herkesin desteğine ihtiyacımız var” dedi.
Özgür Keskin başkanlığındaki 15 kişilik yönetim Cavit Eskici, Erdal Karakavukoğlu, Murat Küçükoğlu, Mukadder Özer, Birol Emir, Akın Güdücü, Bilal Alhan, Hilal Batmaz, Selda Bek, Hacer Oybak, Arif Kunur, Hakan Özdel, Uğur Saydar ve Mert Sevim isimlerinden oluştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber