Geri Dön
AydınGERMENCİKTE CAMİLER SON TEKNOLOJİYLE TEMİZLENİYOR

GERMENCİKTE CAMİLER SON TEKNOLOJİYLE TEMİZLENİYOR

GERMENCİKTE CAMİLER SON TEKNOLOJİYLE TEMİZLENİYOR

Germencik Belediyesi’nin cami halılarının temizliği ile ilgili yapılan araştırmaların ardından, ilçe merkezindeki camilerde çalışma başladı.
Yeni Cami’deki temizlik çalışmalarını inceleyen Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Diyanet İşleri Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ardından kuru temizleme yöntemini kullanan bölgede ilk belediye olduklarını söyledi.
İlçede bulunan 43 caminin temizliği için Mayıs ayından bu yana çözüm arayan Germencik Belediyesi, cami halılarının hijyenik ve modern sistemle yıkanması ile ilgili çözümü bulmasıyla birlikte çalışmalara başladı. Çarşı Cami ve Yenicami ile başlayan çalışmaları Belediye Başkanı Ümmet Akın inceledi. Kuru temizleme sistemi ile ilgili olarak Belediye Başkanı Ümmet Akın, “Germencik’te 43 tane camimiz var. Bütün bu camilerin tamamında inşallah bu çalışmayı yapacağız. İlk etapta örnek uygulama Çarşı Camii’nde ve Yenicami’de başladı. Yeni bir sistem, Alman teknolojisi. Hijyen noktasında vatandaşlarımız daha uygun şartlarda, rahat ve huzurlu şekilde ibadetlerini yapacaklar. Camilerimizdeki temizlik çalışmalarımız periyodik olarak devam edecek” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber