Geri Dön
NazilliNazilli Belediyesi 120 metre derinlikte temiz içme suyu buldu

Nazilli Belediyesi 120 metre derinlikte temiz içme suyu buldu

Nazilli Belediyesi 120 metre derinlikte temiz içme suyu buldu

Nazilli Belediyesi 120 metre derinlikte temiz içme suyu buldu

NAZİLLİ Belediyesi tarafından Mergen Çayı kenarında yer alan 120 metre derinlikte çiftçilerin sulama suyu ihtiyacını karşılamak için yapılan sondaj çalışmalarında temiz içme suyu bulundu.

Dünya genelinde yaşanan iklim değişikliğinin neden olduğu kuraklık nedeniyle harekete geçen Nazilli Belediyesi, Mergen Çayı kenarında bulunan 120 metre derinlikteki alanda çiftçilerin sulama suyu ihtiyacını karşılamak için başlattığı sondaj çalışmalarını tamamladı. Çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, sulama suyu ihtiyacını karşılamak için başlatılan sondaj faaliyetlerinde temiz suya rastladıklarını duyurarak içme suyu ihtiyacının karşılanması için çalışmaların başlatıldığını açıkladı.

Sondaj çalışmalarının kentin farklı noktalarında devam edeceğini belirten Başkan Özcan, "Sulama suyu çıkarmak için 120 metrede sondaj çalışmalarımızı gerçekleştirdik ve temiz suya rastladık. Bu bizler için ayrıca bir mutluluk oldu. Pirlibey ve Ocaklı'da sondaj çalışmalarımız olacak. Farklı noktalarda su kaynağı tespit ettik. Jeolojik incelemeler yapıldı. İnşallah yakın zamanda bu noktalarda da çalışmalarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.

Arslanlı Mahalle Muhtarı İbrahim Topçuoğlu, "Başkanımızın talimatı ile suyumuz hem içme suyu hem de sulama suyu hattına verilecektir. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Özlem Çerçioğlu ve Kürşat Engin Özcan başkanımıza çiftçimiz ve vatandaşımız adına sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

Murat GÜRKAN / NAZİLLİ (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber