Balıkesir Balıkesir'de tekrar aday gösterilen Yücel Yılmaz'a coşkulu karşılama

Balıkesir'de tekrar aday gösterilen Yücel Yılmaz'a coşkulu karşılama

08.01.2024 - 18:32 | Son Güncellenme:

Balıkesir'de tekrar aday gösterilen Yücel Yılmaz'a coşkulu karşılama

Balıkesirde tekrar aday gösterilen Yücel Yılmaza coşkulu karşılama

BALIKESİR, (DHA)-AK Parti'nin yeniden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak açıklanan mevcut başkanı Yücel Yılmaz, İstanbul dönüşünde Balıkesirlilerin muhteşem coşkusu ile bayram havasında karşılandı. Mahşeri kalabalığın yaşandığı Ali Hikmet Paşa Meydanı'ndan vatandaşlara seslenen Başkan Yılmaz “Balıkesir'imize hizmet etmek bizim için en onurlu, en gururlu görev. Balıkesir'i, Türkiye'nin bir numarası yapmak için çok çalışacağız" dedi.

Dün, İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Aday Tanıtım Toplantısı'nda, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak açıklanan mevcut Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ı, Balıkesirliler yollarda karşıladı. Değirmen Boğazı mevkiinde karşılanan Başkan Yücel Yılmaz'ın aracını Paşaalanı Mahallesi'nde durduran Balıkesirliler, sevinçlerini dile getirdi. Ardından Balıkesir Ordu Evi önünde araçtan inen Başkan Yücel Yılmaz, eşi Mehtap Yılmaz ile birlikte Milli Kuvvetler Caddesi'nden, Ali Hikmet Paşa Meydanı'na beraberindeki kalabalıkla yürüdü. Başkan Yücel Yılmaz, alana geldiğinde vatandaşların tezahüratlarıyla karşılandı.

Kalabalığa seslenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz "Allah, bana 2014-2019 yılları arasında Karesi Belediye Başkanlığı yapmayı nasip etti. Sizlerle beraberdik. Bu şehirde gece gündüz arkadaşlarımızla beraber çalıştık. Birçok arkadaşımız çok büyük emekler verdi. 2019'da Sayın Cumhurbaşkanımız, 'hadi Yücel, Büyükşehir sana emanet, yola devam' dedi. Sizlerin desteğiyle; 31 Mart 2019'dan itibaren Allah böyle güzel bir şehrin tamamına hizmet etmeyi, tamamıyla dertlenmeyi, tamamıyla hemhal olmayı bize nasip etti" dedi.

'ŞEHRİN GENÇLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ'
Başkan Yılmaz, şöyle devam etti: Gören gözler, bakan insanlar görür ki; Yücel Yılmaz ve ekibi hiç dinlenmeden yılın 365 gün bu şehre hizmet etti. Hizmet ederken yanımızda bir arkadaşımız daha vardı; Hüseyin Murat Uysal. Hüseyin Murat'ın bizlere bir emaneti var; 'bu şehre ve bu şehrin gençlerine sahip çıkın' dedi. Allah rahmet eylesin. Allah ondan razı olsun. Onu unutmayacağız, ailesini geride bırakmayacağız. Gençlerimizi onun emaneti olarak kabul edip, çalışmaya devam edeceğiz."
 
'TOPYEKÜN KALKINMAK İÇİN 5 YIL ÇALIŞTIK'
"Derdimiz memlekete hizmet etmek" diyen Başkan Yılmaz, "Gece gündüz çalışmamızın sebebi bu. Cumhurbaşkanımız diyor ki 'Hizmetkar olmak için aday olun. Görev istenmez, görev verilir.' Bu şiarla arkadaşlarımızla beraber istişarelerimizi yapıyoruz, işlerimizi yoluna koyuyoruz. 31 Mart 2019'da seçildim. Seçildiğim gün, 20 ilçemizin belediye başkanını çağırdık. Aday olanları çağırdık, hangi partiden olursa olsun. Dedik ki herkesin bu şehre yapmak istediği şeyler var; ne yapmak isterdiniz? Her köye, kahveye gittiğimde vatandaş görevimizi söyledi. Bu şehrin ihtiyaçlarını, bu şehrin insanları bize söyledi. Bunların hepsini tek tek not aldık. Topyekün kalkınmak için 5 yıl çalıştık. 20 ilçemiz var. 20 ilçenin her birini kalkındırıyoruz" dedi.
 
'BALIKESİR HER ŞEYİYLE TÜRKİYE'NİN 1 NUMARASI OLACAK'
Yerel seçimler için Balıkesirlilerden destek isteyen Başkan Yılmaz şöyle devam etti:
"Buradan söz veriyorum. Balıkesir'imize hizmet etmek bizim için en onurlu, en gururlu görev. Bahanesiz 20 ilçemize hizmet etmek için ekiplerimizle beraber gece gündüz çalışacağımıza Balıkesir'i, Türkiye'nin her şeyinde bir numara yapmak için çalışacağımıza söz veriyorum.  Balıkesir'de gençler iş aramayacak, Balıkesir'de toprak bereketlenecek. Balıkesir engelsiz şehir olacak, engelli vatandaşlarımız zorlanmayacak. Balıkesir'de iş insanları engellenmeyecek, yatırım yapılacak. STK'ların hepsine destek verilecek. Bunu söylerken hayal anlatmıyoruz. Bunu zaten 5 senedir yapıyoruz. Balıkesir'in sanayisiyle, STK'larıyla, Ticaret Odalarıyla, kuzusundan peynirine, ekmeğinden pirincine hepsinin tanıtımını ve desteklemelerini yapıyoruz."(DHA)

FOTOĞRAFLI