Balıkesir Balıkesir'e 4'üncü skate park açılıyor

Balıkesir'e 4'üncü skate park açılıyor

03.01.2024 - 15:36 | Son Güncellenme:

Balıkesir'e 4'üncü skate park açılıyor

Balıkesire 4üncü skate park açılıyor

BALIKESİR, (DHA)-BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde bulunan Avlu Yaşam Merkezi ile Atatürk Parkı ile Bandırma Sahili'ndeki skate parkın ardından Akçay'a da skate park kazandırmak için çalışmaları başlattı.

Şehir merkezinde bulunan Avlu Yaşam Merkezi ile Atatürk Parkı'nın ardından Bandırma Sahili'nde skate park oluşturan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi şimdi de Akçay'a skate park kazandırmak için çalışma başlattı. Akçay Altınkum Sahili 2. Etap'ta gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında; 40'a 20 ölçülerinde skate park oluşturuluyor. Skate parkın yanı sıra; arkasına 120 araçlık otopark yapılan 10 dönümlük alanın yüzde 30'u yeşil alan olarak planlandı. Çevre düzenlemesinde kullanılacak çimler de Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Eğitim Merkezi'nde (BAÇEM) üretiliyor. İl genelinde yapılan tüm uygulamalarda Büyükşehir Belediyesi artık kendi ürettiği çimleri kullanacak.

'İNSANLARIN HAYATLARINA DOKUNUYORUZ'
Akçay'da yapılmakta olan skate parkın il genelinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 4. skate park olduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi 1. Bölge İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Teknik Şube Müdürü Kurthan Gencel, "Çevrede yeşil alanların düzenlemesi yaklaşık bir 10 dönümü kapsıyor. Kademe kademe ve etap etap çalışmalar devam edecek. Bir aya kadar buradaki çalışmalarımız tamamlanmış olacak. Oyun parkı, spor alanları ve skate park kısa süre içerisinde hizmete girmiş olacak. Yücel Başkanımızın vizyonu doğrultusunda yaptığımız çalışmalarda insanların hayatlarına bizzat dokunuyoruz" diye konuştu.(DHA)

FOTOĞRAFLI