Geri Dön

"Yükselen Şehir Bandırma" Platformu Toplandı

BALIKESİR (AA) - Bandırma Ticaret Odası, Bandırma Ticaret Borsası, Bandırma Esnaf ve Sanatkarları Kefalet Kooperatifi, Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ve Bandırma Ziraat Odasının organizasyonunda "Yükselen Şehir Bandırma" platformunun tanışma toplantısı yapıldı.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, toplantıda yaptığı konuşmada, devletin son planlamalarına göre Bandırma'ya sanayi ve lojistik kent rolünün biçildiğini söyledi.

Bu hedefe göre Bandırma'nın önünü açmaya çalıştıklarını belirten Mirza, "Bandırma ve yöresini, çevreyi de koruyarak yeni sanayi tesisleriyle buluşturmayı amaçlıyoruz. Bandırma'nın önümüzdeki 5 yılının çok iyi planlanması gerektiğini düşünüyoruz. Bandırma'da bir üniversitenin bulunmasını çok önemsiyoruz. Bandırma, 24 saat yaşayan bir kent. Bunu sürdürmek ve yükselen Bandırma'yı yeniden birlikte inşa etmek istiyoruz." dedi.

Kaymakam Günhan Yazar da oluşturulan bu platformun her geçen gün büyüdüğünü söyledi.

Bu platformun kentin sesini duyurmak ve anlatmak adına fırsat olduğunu ifade eden Yazar, "Bandırma, nüfus ve ekonomik açından büyüyor. Devletin Bandırma'ya yatırımları artıyor. Bandırma devletin yaptığı hizmetlerde ciddi şekilde büyüyor. 2019 yılı için eğitimle ilgili hedefimiz var. 2019 yılında tam gün eğitime geçmek istiyoruz. Bu konuda emin adımlarla yürüyoruz. İnşallah 2019-2020 eğitim öğretim yılında Bandırma 30 kişinin altında sınıflarıyla tam gün eğitime geçmiş olacak." diye konuştu.

Toplantıya, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı, Bandırma Ticaret Borsası Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek, Bandırma Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Niyazi Güler ve Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Osman Çapar ile kamu kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber