Geri Dön

BÜ’DE KARİYER PLANLAMA SEMİNERİ

BÜ’DE KARİYER PLANLAMA SEMİNERİ

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından “Kariyer Planlama ve İş Güvenliği” konulu eğitim semineri düzenlendi.
Seminer sonunda bir otobüs firması tarafından çekilişle öğrencilere otobüs bileti verildi. Seminerin açılış konuşmasını yapan Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bülent Kaygın, “Yaklaşık üç yıldır bölümümüzde iş güvenliği dersini vermekteyim. Bu dersi açmamızdaki amaç o yıllarda yeni yeni önem kazanmaya başlayan ve bugünlerde zirve yapan bir meslek kolu haline gelen iş güvenliği uzmanlığı konusunda öğrencilerimizde bir farkındalık oluşturmaktı. Şuanda bu alanda bizim bölümümüzden mezun olan ve iş güvenliği uzmanı olarak çeşitli işletmelerde çalışan birçok öğrencimiz var” dedi.
Daha sonra İŞKUR iş ve meslek danışmanları Yasin Karakaş İŞKUR’un faaliyetleri, Gamze Arslan ise, iş arama becerileri ve özgeçmiş hazırlama konulu sunum yaptı. Daha sonra Eğitim Müdürü Mehmet Adıgüzel öğrencilerin firma hakkında sorularını cevapladı. Daha sonra İş Güvenliği Uzmanı İlknur Kavas iş güvenliği konusunda konuştu. Seminere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azize Toper Kaygın, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman Karayılmazlar, İŞKUR İl Müdürü Ramazan Erdim, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber