Geri Dön
BilecikYaralı şahin, tedavisinin ardından doğaya salındı

Yaralı şahin, tedavisinin ardından doğaya salındı

Yaralı şahin, tedavisinin ardından doğaya salındı

Yaralı şahin, tedavisinin ardından doğaya salındı

Cafer ELMAS/BİLECİK,(DHA)- BİLECİK’te yaralı olarak bulunan şahin, Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi edikten sonra doğaya salındı.

Bilecik’te yaralı olarak bulunan şahin, hayvanseverler tarafından Doğa Koruma Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülen yaralı şahin, veterinerler tarafından tedavi edildikten sonra doğaya salındı.

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, tedavi ve rehabilitasyon merkezinin hizmetlerini aralıksız sürdürdüğünü belirterek, “Doğa Koruma Müdürlüğü ekipleri tarafından bize getirilen yaralı şahini tedavi altına aldık. İyileştikten sonra doğal yaşam alanına geri saldık. Vatandaşlarımızın da bu tür durumlara karşı duyarlı olmalarını ve yaralı hayvanları bizlere getirmesini istiyoruz” dedi. Avcı, ayrıca sokak hayvanlarını yaz mevsiminin olumsuzluklarına karşı korumak amacıyla ev ve sokakların uygun alanlarına su ve mama bırakmanın çok önemli olduğunu kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber