Bitlis Beyaza bürünen Nemrut'ta piknik

Beyaza bürünen Nemrut'ta piknik

11.12.2023 - 11:32 | Son Güncellenme:

Beyaza bürünen Nemrut'ta piknik

Beyaza bürünen Nemrutta piknik

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS,(DHA)-BİTLİS'e 25 kilometre uzaklıkta, kar kalınlığının 30 santimetree ulaştığı, dünyanın 2'nci, Türkiye'nin ise en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Krater Dağı'nda, ziyaretçiler soğuk havaya aldırmadan piknik yapıp, manzaranın tadını çıkardı.
UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan, Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında 'Mükemmeliyet Ödülü'ne sahip Türkiye'nin en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Krater Dağı, ilkbahar, yaz ve sonbahar mevsimlerde olduğu gibi soğuk kış günlerinde de ziyaretçi ağırlıyor. Son zamanlarda bölgede yaşayan ayılar ile gündeme gelen krater gölüne giden ziyaretçiler, kar kalınlığının 30 santimetreye ulaştığı bölgedeki kar kütleleri üzerinde piknik yaptı.
Bitlis Eren Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Cihan Önen, her mevsim ayrı bir güzel olan Nemrut Kalderası'nın kış mevsiminde de harika bir manzaraya sahip olduğunu belirterek, "Havaların soğuk olmasına rağmen insanlar, zorlu şartlarda yine buraya geliyor. Semaver ve mangal yakıyorlar. Kar yağışı ile birlikte Nemrut'ta yer yer yollar kapandı. Gelen vatandaşlar dikkatli olsun çünkü burası, riskli bir yer" dedi. Diğer ziyaretçiler de bölgede piknik yaptıklarını, Nemrut'un çok güzel olduğunu dile getirdi.(DHA)

FOTOĞRAFLI