Geri Dön
BitlisBitlis’te ‘Dünya temizlik günü’ etkinliği

Bitlis’te ‘Dünya temizlik günü’ etkinliği

Bitlis’te ‘Dünya temizlik günü’ etkinliği

Bitlis’te ‘Dünya temizlik günü’ etkinliği

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS,(DHA)-BİTLİS’te 18 Eylül Dünya Temizlik günü dolayısıyla temizlik etkinliği düzenlendi.

Bitlis Belediyesi, Kızılay Bitlis Şubesi ve Gençlik Merkezi gönüllüleri tarafından yapılan etkinlikte gönüllüler parktaki çöpleri topladı. Yaklaşık 20 kişilik bir ekiple yapılan etkinlik 1 saat sürdü.

Beş Minare Mahallesindeki TOKİ parkında gerçekleştirilen temizlik çalışması sonunda açıklamalarda bulunan Kızılay Bitlis Kadın Kolları Başkanı Seda Şahin, 18 Eylül Dünya Temizlik günü dolayısıyla Bitlis’te de bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, şöyle konuştu:
“Kızılay ile Lets do it’in ortak projesiydi. Kızılay bu yıl kadınlarıyla bu projede yer almak istedi. Bizlerde Kızılay Bitlis kadın teşkilatı olarak TOKİ parkını temizlik alanı olarak kendimize belirledik. Çocukların oyun alanlarını özellikle seçtik. Hem çevre temizliğini amaçladık. Hem de halkımıza da böyle bir temizlik mesajı vermek istedik.”

Gençlik Faaliyetleri Şube Müdürü Reşat Öztürk ise, “Gençlerimizle birlikte bir farkındalık yaratmak için bir araya gelerek dünya temizlik gününde temizlik çalışması yaptık. Gençlik Merkezi gönüllülerimiz, Bitlis Belediyesi ve Kızılay Bitlis Şubemizle birlikte bu programı gerçekleştirdik. Dünyayı aslında miras olarak değil de bizden sonraki nesile emanet olarak bırakmak istiyoruz. Bugün Müslümanlığın gereği de temizliktir. Bütün vatandaşlarımıza da tavsiyemiz çevremizi temiz tutmalarıdır. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Program toplanan çöplerle birlikte çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber