Bitlis Bitlis'te,kadınlar meme kanseri hakkında bilgilendirildi

Bitlis'te,kadınlar meme kanseri hakkında bilgilendirildi

07.10.2023 - 12:54 | Son Güncellenme:

Bitlis'te,kadınlar meme kanseri hakkında bilgilendirildi

Bitliste,kadınlar meme kanseri hakkında bilgilendirildi

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS,(DHA)- BİTLİS'in Mutki ilçesinde, düzenlenen konferansta kadınlar meme kanseri hakkında bilgilendirildi. İlçe Sağlık Müdürü Uzman Doktor Seda Yılmazer, dünyada her 8 kadından birinde meme kanseri teşhisi konulduğunu söyledi.

İl ve İlçe Sağlık Müdürlüklerinin organizasyonuyla Mutki Aile Destek Merkezi'nde (ADEM), 'Meme Kanseri Farkındalık Ayı' nedeniyle kadınlara yönelik konferans düzenlendi. Sağlık çalışanları ve kadınların katıldığı konferansta konuşan İlçe Sağlık Müdürü Uzman Doktor Seda Yılmazer, meme kanserinin teşhisi, tedavi yöntemleri ve korunma koşulları hakkında  bilgilendirmelerde bulundu. 

Dünya'da her 8 kadından birinde meme kanseri teşhisi konulduğunu söyleyen Uzman Doktor Yılmazer, "Dünya Sağlık Örgütü'nün, Ekim ayını meme kanseri farkındalık ayı olarak belirlemesinden dolayı Mutki'deki kadınlarla bir araya geldik. Meme kanserinin erken tanısına ve tedavisine dikkat çekmek için toplandık. Bu yüzden erken tanının öneminin ne kadar kıymetli olduğuna, kendi kendine meme muayenesinin ve mamografinin önemine dikkat çekmek istedik. Kadınlarımıza, klinik meme muayenesi gerçekleştireceğiz."dedi.

Konferans, kadınların gökyüzüne pembe balon uçurmasıyla son buldu.
(DHA)

FOTOĞRAFLI