Geri Dön
BitlisBitlis’te ‘Spor Okulları ve Engelsiz Spor’ için açılış programı düzenlendi

Bitlis’te ‘Spor Okulları ve Engelsiz Spor’ için açılış programı düzenlendi

Bitlis’te ‘Spor Okulları ve Engelsiz Spor’ için açılış programı düzenlendi

Bitlis’te ‘Spor Okulları ve Engelsiz Spor’ için açılış programı düzenlendi

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS,(DHA)-BİTLİS'te, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan ve Bitlis Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okullarının açılışı yapıldı.

Spor Okulları ve Engelsiz Spor için Bitlis'te 17 ayrı branşta 10 bine yakın sporcu 40 antrenör eşliğinde yapılacak çalışmaların açılış programına Bitlis Vali Yardımcısı Furkan Seyman, Gençlik Spor İl Müdürü Bilal Elkatmış, Şube Müdürü Faruk Budak, Antrenörler, minik sporcular ve aileleri katıldı. Atatürk anıtı önünde toplanan minik sporcular ve antrenörler, 8 Ağustos Stadyumu'na kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Gençlik ve Spor il Müdürü Bilal Elkatmış açılış konuşmasını yaptı. 

Gençlerin sağlıklı, ahlaklı, nitelikli yetişebilmesi için el birliği ile imkânları kullanacaklarını belirten Elkatmış, "Herkesi spor yapmaya davet ediyoruz. Velilerimizi de çocuklarını spora teşvik ettikleri için kutluyorum. Sporun, özgüven, arkadaşlık ve kaynaşma açısından son derece önemli olduğunu, günümüz dünyasında sporun bedensel bir aktivite olmasının ötesinde dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştiren, bu yönüyle de insanlar ve toplumlar arasında barışa hizmet eden en etkin araçlardan biridir. Yaz aylarında yapabileceğiniz en doğru amacı bugün başlatıyoruz. Hayatınızdaki iki aylık bu güzel aktiviteyi en güzel şekilde gerçekleştirmenizi bekliyor, hepinize başarılar diliyorum" dedi. Program Judo ve Karate branşındaki sporcuların gösterileri, halkoyunları gösterileri ile sona erdi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber