BitlisNemrut kış öncesi son ziyaretçilerini ağırlıyor

Nemrut kış öncesi son ziyaretçilerini ağırlıyor

06.11.2023 - 12:49 | Son Güncellenme:

Nemrut kış öncesi son ziyaretçilerini ağırlıyor

Nemrut kış öncesi son ziyaretçilerini ağırlıyor

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS,(DHA)-BİTLİS'te dünyanın ikinci Türkiye'nin en büyük krater gölü olma özelliği taşıyan 2 bin 250 rakımlı Nemrut Krater Gölü'nün çevresi, havaların soğumaya başlamasıyla son ziyaretçilerini ağırlıyor.
Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) projesi çerçevesinde 'Mükemmeliyet Ödülü' alan Nemrut Krater Gölü çevresi, yaz ayları boyunca hem günübirlikçi hem de kamp yapmak isteyenleri ağırladı. Havaların soğumaya başlaması ve yüksek kesimlerin de karla kaplanması ile birlikte Nemrut Krater Gölü ve çevresi, artık son ziyaretçilerini ağırlıyor. Sonbaharla birlikte pastel renklere bürünen bölge, ziyaretçilere doyumsuz bir manzara sunuyor. Yakın bir zamanda turizm sezonunu kapatacak olan bölgede 2 gün kamp yaptıklarını belirten Yavuz Vecel, "Yaklaşık 3 yıldan beridir bölgeye gelerek kamp yapıyoruz. 6 ay boyunca yolu kardan kapalı olan Nemrut'ta son baharın son günlerini geçirmek istedik. " dedi. 
Çocuklarıyla birlikte Nemrut’a gelen Hülya Yaman ise, “Sonbaharın son dönemlerini yaşıyoruz. Doğa kış uykusuna yatmadan çocuklar da bu güzelliği görsün, diye geldik. Çok güzel bir doğası var. Bizler de bunu değerlendirdik" diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI