Geri Dön
BucakBucak ve Sütçüler'de yanan orman sahalarında inceleme

Bucak ve Sütçüler'de yanan orman sahalarında inceleme

Bucak ve Sütçüler'de yanan orman sahalarında inceleme

Bucak ve Sütçüler'de yanan orman sahalarında inceleme

 

Halim AKCA/BUCAK, (DHA) - BURDUR'un Bucak ilçesi ve Isparta'nın Sütçüler ilçesinde ağustos ayında çıkan yangınlarda 300 hektarın üzerinde zarar gören alanda üretim ve boşaltma çalışmaları başladı.

Isparta Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, Sütçüler ve Burdur'un Bucak ilçesinde ağustos ayında çıkan orman yangınında zarar gören alanları inceledi. Yangın sahasındaki çalışmaları denetleyen Ulusoy'a Sütçüler İşletme Müdürü Ayhan Arat, Bucak İşletme Müdürü Mustafa Ersoy, işletme şefleri ve Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden Fahri Kaya eşlik etti.

Bölge Müdürü Ulusoy, yangın sahasındaki üretim çalışmaları, yol yapımı, feromon tuzakları hakkkında değerlendirme yaptı. Yangından zarar görmüş alanlarda, gençleştirme çalışmalarının tamamlanması gerektiğini vurgulayan Ulusoy, yangın bölgesinde böcek saldırısını önlemek için tuzak ağacı ve feromon tuzaklarının kontrollerinin yapılması gerektiğini söyledi. Gelecekte çıkabilecek olası yangınlar için mücadele tesislerinin oluşturulup, yerleşim yerleri için koruma bantlarının tesis edilmesi için çalışma başlatıldığına değinen Ulusoy, yanan sahaların yeniden yeşil örtüsüne kavuşturulması için çalışmaların süreceğini dile getirdi.

Ulusoy, Bucak ve Sütçüler İşletme Müdürlükleri'nde yangın sahalarındaki özverili çalışmalarından dolayı personele teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber