Geri Dön
BurdurBurdurlu öğrenciler Viyana'da stajda

Burdurlu öğrenciler Viyana'da stajda

Burdurlu öğrenciler Viyana'da stajda

Burdurlu öğrenciler Viyana'da stajda

 

Mesut MADAN/BURDUR, (DHA) - BURDUR merkez Emekevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Avusturya'nın başkenti Viyana'da staj görüyor.
Burdur merkez Emekevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Alanı öğrencileri Mesleki Eğitim Akreditasyonu Kısa Dönem Öğrenci Hareketliliği çerçevesinde gerçekleştirilen 'Online Turkish Kebap' isimli projesi kapsamında Avusturya'nın başkenti Viyana'daki bir restoranda staj yapıyor.
Yiyecek ve İçecek Alanı 12'nci sınıfındaki 5 öğrencinin Okul Müdür Yardımcısı Hüseyin Karpuz ile Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı Atölye Şefi Nilüfer Akşit nezaretinde 15 Mayıs'ta başladıkları ve günde 8 saat süren staj çalışması 4 Haziran'a kadar devam edecek. Öğrenciler stajda online sipariş alma, siparişleri düzgün ve zamanında teslim etme konularında tecrübe kazanıyor.
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun da Viyana Büyükelçiliği himayesinde başlatılan ve bir hafta sürecek 'Viyana'da Türk Mutfağı Etkinlikleri' çerçevesinde eşi Azize Ceyhun ve master şefler Ayvaz Akbacak ve Ramazan Bingöl ile Burdurlu öğrencileri staj yapmakta oldukları restoranda ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Büyükelçi Ceyhun, öğrencilere kısa bilgi ve öğütler verdi. Master şefler de Türk mutfağı üzerine Burdur'da bir etkinlik yapma sözü verdi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber