Geri Dön
BurdurKozluca köyünde Bilim Fuarı

Kozluca köyünde Bilim Fuarı

Kozluca köyünde Bilim Fuarı

Kozluca köyünde Bilim Fuarı

 

Mesut MADAN/BURDUR, (DHA) - BURDUR'un Kozluca köyünde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı. Kozluca Ortaokulu bahçesinde açılan fuarda, köydeki ortaokulda eğitim gören öğrencilerin hazırladığı 17 proje katılanların beğenisine sunuldu.

Fuarın açılışına Burdur Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kozluca Ortaokulu Müdürü Hanım Aktaş, "Bilindiği üzere TÜBİTAK Bilim Fuarları genç beyinlerin yaparak, yaşayarak, eğlenerek öğrendikleri proje tabanlı eğitim- öğretim yöntemlerindendir. Biz ilk tecrübemizden itibaren gördük ki öğrencilerimiz daha başarılı, öğrenmeye daha istekli, daha özgüvenliler. Bizim temennimiz Kozluca Ortaokulu için, Kozluca için bunun geleneksel hale gelmesi. Bugün burada öğrencilerimizle bir ürün ortaya koymanın verdiği gurur ve bunu sizlerle paylaşmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Bu projede emeği geçen, desteklerini bizden esirgemeyen öğretmenlerime, öğrencilerime, okul personellerime, Kozluca muhtarımıza, Kozluca halkına ve tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kozluca Muhtarı Mehmet Yavuz da fuarın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Kurdele kesiminin ardından Vali Yardımcısı İbrahim Özkan ve protokol üyeleri öğrencilerin projelerinin yer aldığı stantları gezdi.

Fuar kapsamında okul bahçesinde AFAD ve İl Jandarma Komutanlığı da stant açarak öğrencileri bilgilendirdi. Burdur Yörük Kültür Araştırma ve Yaşatma Derneği ise fuar kapsamında okul bahçesine Yörük çadırı kurdu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber