Geri Dön
LapsekiAK Partili Turan, Lapseki'de sanayi esnafıyla bir araya geldi

AK Partili Turan, Lapseki'de sanayi esnafıyla bir araya geldi

AK Partili Turan, Lapseki'de sanayi esnafıyla bir araya geldi

AK Partili Turan, Lapseki'de sanayi esnafıyla bir araya geldi

ÇANAKKALE'nin Lapseki ilçesinde küçük sanayi sitesi esnafıyla bir araya gelen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, "Çanakkale’mizin büyüyen, gelişen adeta parlayan yıldızı ilçemiz, devam eden projelerin tamamlanması ve planlanan çalışmaların hayata geçirilmesiyle değerine değer katacak" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Lapseki ilçesinde Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Mustafa Erkan ile yönetim kurulu üyelerini ve esnafları ziyaret etti. Ziyarette, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ile AK Parti İlçe Başkanı Namık Ergin de hazır bulundu. Turan, esnafların sıkıntılarını ve taleplerini dinledi. Esnaflar ise, yeni bir sanayi sitesi alanı taleplerini dile getirdi. 

AK Partili Turan, doğup büyüdüğü Lapseki ilçesinin, büyüyen, gelişen ve Çanakkale'nin parlayan yıldızı olduğunu, devam eden projelerin tamamlanması ve planlanan çalışmaların hayata geçirilmesiyle de değerine değer katacağını ifade etti. Lapseki ilçesinin, 'Kuş uçmaz kervan geçmez' bir yer olmadığını belirten Turan, şöyle konuştu: 

"Kuş da uçuyor, yol da geçiyor, mega bir köprüye de kavuşuyor. Sadece 2019 yılında ilçemizde 16 kilometre asfalt çalışması, 27 bin metrekareye yakın parke taşı döşemesi yapıldı. Her iki projenin toplam maliyeti 2,5 milyon TL den fazla. Lapseki-Suluca-Kemiklialan arasında yer alan 8 kilometrelik sahil yolu projesi tamamlandığında şehrimiz ve ilçemiz yeni bir turizm rotasına kavuşacak. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapılmaya başlanmasıyla, kısa zamanda büyük değişim ve dönüşüm yaşayan ilçemiz, köprünün tamamlanmasıyla bambaşka bir kimliğe bürünecek. Çanakkale'miz tarım, turizm ve tarih olduğu kadar, aynı zamanda bir sanayi şehri. Sanayimizi kalkındıracak, üreticilerimizi daha uygun fiziki şartlara kavuşturacak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. İlçelerimizin öne çıkan diğer özelliklerinin yanında sanayisinin de gelişmesi arzumuzdur. Buradan hareketle, Çanakkale'deki mevcut organize sanayi bölgesini büyütüyoruz. En kısa zamanda Eceabat Sanayi Sitesi'nin ve Ezine Sanayi Sitesi'nin temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Lapseki'mizi de büyütmek, sanayisini güçlendirmek istiyoruz. Bu yatırımlardan ve projelerden tüm esnaflarımız, üreticilerimiz ve sanayicilerimiz istifade edecek."

Orhan AKTUĞ/LAPSEKİ (Çanakkale), (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber