Geri Dön
DenizliBüyükşehir'den kadınlara özel 'Açık Hava Sporları'

Büyükşehir'den kadınlara özel 'Açık Hava Sporları'

Büyükşehir'den kadınlara özel 'Açık Hava Sporları'

Büyükşehir'den kadınlara özel 'Açık Hava Sporları'

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi, kadınlara yönelik 5 ayrı noktada 'Açık Hava Sporları' etkinliklerine başladı. Sağlıklı yaşam için sabah ve akşam bir araya gelen kadınlar profesyonel eğitmenler eşliğinde spor yapıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, koronavirüsle mücadelede kademeli normalleşme tedbirleri kapsamında kadınlara yönelik Açık Hava Sporları etkinliklerine başladı. Kadınlara yönelik "Matını, suyunu, havlunu al-gel" sloganıyla hafta içi her gün sabah 08.30 ve akşam 18.00'de İncilipınar Parkı, Çamlık Parkı, Adalet Parkı, Albayrak Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi ve Karahasanlı Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi bahçesinde uzman eğitmenler eşliğinde sportif faaliyetler gerçekleştiriliyor. Etkinlikler açık havada, sosyal mesafe tedbirlerini gözetilerek yapılıyor. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği program kapsamında pilates, zumba, yürüyüş gibi sağlıklı yaşam etkinlikleri gerçekleştiriliyor.

Ücretsiz gerçekleştirilen Açık Hava Spor etkinliklerinin Eylül ayına dek devam edeceği ifade edilirken, etkinliklere katılmak isteyen vatandaşların internet üzerinden ya da etkinlik saatinde şahsen başvurularını gerçekleştirmeleri isteniyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, pandemi tedbirleri çerçevesinde ara verdikleri ücretsiz spor kurslarının tekrar başladığını belirterek, "Kademeli normalleşme tedbirleri çerçevesinde şu anda hanım kardeşlerimize yönelik 5 ayrı noktada Açık Hava Sporları etkinlikleri başlattık. Sağlıklı bir yaşamın yolu spordan geçiyor. Vatandaşlarımızın spor yapması için her türlü imkanı sunmaya devam edeceğiz" dedi.

 Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber